דיאטה, השוואת מרפאות דיאטה
צור קשר תפריטים גלריה חדשות מאמרים אודות דף הבית
דיאטה בליווי אישי
תזונה בהתאמה אישית
הצרת היקפים
26/08/2009
פורטל Dieteti משיקים אתר חדש
 הפורטל החדש שלנו יסייע לכם לקבל מספר הצעות מחיר ממרפאות דיאטה שונות. בנוסף תמצאו אצלנו בפורטל מידע רב על תחום הדיאטה, ההרזיה והתזונה.
דיאטה ים תיכונית
דיאטת תפוחים
דיאטת סאות´ ביץ´
דיאטת אורז
דיאטת לחם
דיאטת סקרסדייל
דיאטת כרוב
דיאטת אשכוליות
דיאטת סוג דם
דיאטת אטקינס
דיאטת פופקורן

מאמרים

ברוכים הבאים אל ספריית המאמרים המקוונת של אתר לרדת נכון! ריכזנו עבורכם מספר רב של מאמרים, טיפים, כתבות ומידע רב גווני אשר יעזרו לכם בהתמודדות עם ההרזיה ויספקו לכם את מכלול האינפורמציה לה אתם זקוקים בעת או בטרם עריכת הדיאטה. מספר רב של דיאטות קמו וצצו בשנים האחרונות ברחבי העולם, אנו ננסה לעשות קצת סדר בשבילכם ולהציג לכם את כל הטיפים המיוחדים והמעניינים אותם אספנו על עולם הדיאטות.

מאמרים על דיאטות

דיאטה אחרי לידה
נשים רבות מוצאות את גופן אחרי הלידה במצב שונה בתכלית מהמצב שהיה לא מכבר לפני תשעה חודשים בדיוק. הבעיה הולכת ומחמירה בתקופה שלאחר הלידה. לאורך כל התקופה שלאחר הלידה, נמצאת האמא במצב גופני ונפשי שונה לגמרי בו היא היתה בעבר. הגוף שלה מתרגל לצורת חיים אשר סובבת סביב התינוק ורוויה בלחצים, חוסר שינה וחוסר איזון מוחלט בתזונה.


דיאטה לפני חתונה

נשים רבות נתקלות במצב קשה ולא נעים בו הן צריכות להתחיל בתוכנית הרזיה שבועות ספורום או ימים ספורים לפנ החתונה. מצב זה לא מצב אידיאלי ומקשה מאוד עליהם חלקן עושות מאמצים עילאיים על מנת לשפר את מראה גופן. במהלך התקופה שלפני החתונה, עושה הכלה המיועדת בדרך כלל שמיניות באוויר על מנת להרזותץ חלקן מצליחות בסופו של דבר בצורה מלאה או באופן חלקי וחלקן לצערן לא מצליחות להשיל את המשקל שנאסף ממש בתקופה האחרונה ואף מצליחות להעלות משקל עקב הלחץ וההתרגשות שאופפים את התקופה טרום החתונה.דיאטה לילדים
המאה ה-21 אמנם בישרה לנו על התקדמויות טכנולוגיות ורפואיות רבות, אך מנגד בעיות ההשמנה הפכו למגיפה של ממש בקרב ילדי ישראל. היצע האוכל הרב הקורץ מכל עבר לילדי ישראל לא מאפשר לכולם לשמור על התזונה ועל המשקל האופטימלי.


תזונה לילדים
תהליכי הגלובליזציה הביאו עימם שינויים רבים בכל תחומי החיים. הלכה למעשה, ניתן לומר שזה פגע בייחוס המשפחתי שהיה קיים בעבר. כלומר, אם בעבר היה נהוג שהאב הינו המפרנס העיקרי והאם היא זאת שדואגת לבני המשפחה (ללא שום קשר לשוביניזם), אזי כיום המצב שונה לחלוטין, כיום שני ההורים הם אנשי קריירה, הטיפול הילדים הופך להיות על ידי מטפלת, הטלוויזיה ובעצמם ולמעשה הארוחות שלהם משקפות גם כן את אורח החיים הזה.


תפריטי דיאטה
הנתון הוא כיום שיותר ויותר אנשים הולכים ומשמינים כתוצאה ישירה מעלייה בשעות העבודה, הם אוכלים פחות אוכל בריא ומתמסרים בעצם לענף האוכל המהיר אשר יעיל מבחינת הזמן, אולם גורם להשמנה ולבעיות בריאותיות. לכן כיום כל קופת חולים מאפשרת פגישה עם דיאטנית בסבסוד הקופה (בישראל) זאת למען ליצור אצל הבן אדם חשיבה שונה ופתיחות חשיבתית בנוגע לתפריט אותו יוכל במהלך יומו. לרוב בני האדם סדר יום קבוע משלהם מבחינת שעת יקיצה, התחלת עבודה, הפסקות בעבודה, שעות עבודה, מנוחה וזמן שינה ולפי סדר יום זה קובעים תפריט דיאטה מתאים.פעילות גופנית ודיאטה
פעילות גופנית היא ללא ספק הכלי האולטימטיבי לדיאטה מושלמת.פעילות גופנית שנעשת בצורה מבוקרת ואשר מותאמת בבמיוחד לסוג הדיאטה יכולים להשפיע בצורה ניכרת על קצב הירידה במשקל, על תוצאות הדיאטה ובסופו של דבר גם על משך התנהלותה.


חשיבות מרכיבי התזונה

הגוף הוא המקדש שלנו ולכן עלינו לשמור עליו ובמיוחד כאשר אנו עושים דיאטה. בשינוי הרגלי התזונה צריך לקחת בחשבון את המרכיבים החשובים ביותר בתפריט, את אבות המזון. פחמימות- מקור האנרגיה העיקרי של גופנו ולכן מומלץ לאכול אותם לפני הפעילות האירובית שאנו משלבים עם הדיאטה. מינון מומלץ של פחמימות הוא כ- 50% מהצריכה היומית שלנו וזאת בעיקר בגלל תחושת השובע שאנו מקבלים בעקבות אכילתם. בין הפחמימות נכללים לחם, אורז, תפוחי אדמה וקטניות.דיאטה לנערה
תופעת השמנת היתר אצל ילדים ובני נוער זוהי תופעה מוכרת וגוברת. התופעה הזאת מושפעת בעיקר מעלייה בצריכה של ג´אנק פוד כאשר ההורים נמצאים בעבודה לרוב ובסופו של יום יותר קל ומשתלם להזמין אוכל הביתה או לאכול מחוץ לבית מזון מהיר. דבר זה גורם להשמנה בקרב בני הנוער. דבר זה מסכן את בני הנוער מבחינה בריאותית וכמובן מבחינה חברתית מפני שאדם שמנמן ייחשב פחות פופולארי ונערה שמנמנה תהיה פחות מקובלת. בעיקר בעולם בו אנו חיים לפי תרבות הצריכה האמריקאית ויש ניסיון להדמות לדמויות החיקוי (הסלבריטאים שבדרך כלל חטובים ורזים), דבר היכול לגרום אצל נערות להפרעות אכילה חמורות כסגנון אנורקסיה ובולימיה.


דיאטה לנשים בהריון
תפריט עשירה בחלבונים מאוד מומלצת לשליש הראשון של ההיריון מאחר ותפקידם הוא בניית תאי גוף וכוח עזר במלחמה נגד חיידקים. כמו כן מאכלים המכילים ויטמין מקבוצת B מעוד חיוניים ליצירת מערכת העצבים התקנית בעובר ואותו ניתן למצוא בירקות ירוקים, קטניות, פירות הדר, דגנים מלאים.


חשיבות ירקות לדיאטה
דיאטות רבות פותחו בשנים האחרונות בכל רחבי העולם. רוב רובם של הדיאטות מסתמכות על שיטת הקלוריות ומאפשרות למרזה לאכול ארוחות מזינות אך לאורך זמן יביאו לירידה מתונה במשקל.


דיאטה לילדים
עודף משקל אצל ילדים עלול לגרום להם לבעיות גופניות ובריאותיות, וכמו כן, בעיות חברתיות עקב החשיבות הגבוהה שרואים הילדים והנוער למראה החיצוני, אך יש לפקח על הילדים ולהדריכם, בעת ביצוע הדיאטה , תוך הקפדה על אכילת כל אבות המזון מדיי יום, וקיום פעילות גופנית.


דיאטה לפי הרפואה הסינית
על פי הרפואה הסינית בכדי למנוע מצבים בהם הדיאטה לא עובדת ואין ירידה במשקל מומלץ לאכול מזונות בטמפרטורת החדר- לא קרים ולא חמים מדי וכן מומלץ להימנע ממאכלים הכוללים הרבה סוכרים ופחמימות.


שוקולד מריר כפתרון לשמירה על המשקל
לשמחת כל המרזים אין צורך להרחיק את המעדן השוקולדי מהמקרר אלא רק לעבור לאכילת שוקולד מריר בעל לפחות 70% מוצקי קקאו (וכמה שהאחוזים עולים כך יותר טוב).


דיאטה בתקופת בחינות
כדאי לזכור כי אוכל נכון עוזר גם לזיכרון ולמידת הרעננות שלכם בעוד אוכל בו יש סוכר אולי יוצר פרץ אנרגיה אך הוא דועך מהר מאוד. השתדלו לאכול מאכלים המכילים אומגה 3 כמו דגים ולאכול פירות כנישנוש בין הארוחות.


בניית מתכונים לדיאטה מוצלחת
 קיימים מתכונים דיאטטים  רבים אך מזון שטעמו תפל לא ייצור חשק ודירבון להמשך הדיאטה, מה שאומר שהמטרה העיקרית אינה מושגת. ולכן מומלץ מאוד בעת ביצוע דיאטה לבחור מתכון המשלב עקרונות חשובים אותם נפרט לכם.


דיאטת פחמימות
דיאטטת פחממות היא דיאטה בה מומלץ לא לאכול מאכלים ממשפחת הפחמימות, כגון מאפים למינהם, אורז , פסטות וסוכרים למינהם. הסיבה היא שסרטונין החומר האחראי על הרגשת השובע ומשפיע על תפקוד נפשי ופיזי של הגוף,  יעבוד באופן יעיל יותר ברגע כשנפחית בכמות הפחמימות הנצרכת ביום


שמירה על דיאטה בזמן העבודה
היום שלנו מתחלק לשניים כאשר במחצית מהיום אנו נמצאים בעבודה ובמחצית השנייה בבית. רוב האנשים אינם מצליחים לשמור על


דיאטה ים תיכונית
בשנים האחרונות, לאור מחקרים ברחבי העולם, התגלה כי דיאטה ים תיכונית מפחיתה את הסיכוי לחלות במחלות לב, סרטן, אלצהיימר וכו..


דיאטת כרוב או דיאטה מאוזנת
 דיאטת בזק אינה מומלצת בקרב הדיאטנים ולמרות זאת היא הנפוצה ביותר, רבים מאיתנו רוצים לרזות במהירות ולראות תוצאות מיידיות.


איך לעשות דיאטה בריאה
דיאטה מדוע כדאי להתחיל? כדי שנהיה בריאים: מחקרים מראים שהשמנת יתר היא אחד מגורמי התמותה המובילים במדינות מערביות רבות – ובכללן ישראל. זאת  באמצעות התפתחות של מחלות לב, סוכרת ולחץ דם.


שילוב פעילות גופנית בזמן דיאטה
 שילוב פעילות גופנית בזמן דיאטה יהיה יעיל יותר מכל שיטת הרזייה. הפעילות הגופנית תסייע לנו לשרוף יותר קלוריות מאלו שאנחנו מכניסים לגוף ולטווח הארוך, המתמטיקה הפשוטה הזו מנצחת את מתחרותיה.


דיאטה מהירה
רבים מכל אותם האנשים שרוצים להתחיל תהליך דיאטה, מבקשים לעשות זאת בזמן הקצר ומהיר ביותר שאפשר. מן הסתם, מדובר בדרך כלל במקרים שבהם אותם האנשים מבקשים לרדת במשקל על מנת להראות במיטבם בתאריך כלשהו, שמהוו מעיין דדליין לירידה במשקל. בין היתר אנו נתקלים בנשים שרוצים לעשות דיאטה מהירה ממש זמן קצוב לפני מועד החתונה או אחרים בתעשיית הבידור והדוגמנות המבקשים להיות במיטבם באודישן חשוב.


מהי הדיאטה הנכונה?
ישנן כיום סוגים ומינים רבים של דיאטות שונות ומשונות, לכל דיאטה ודיאטה כללים וחוקים שונים בהתאם לסוג הדיאטה, אך אם נערוך מבחן מקיף לכל הדיאטות נוכל למצוא כי ישנן סתירות וניגודים רבים בין הוראות הדיאטות השונות.


להרזות בלי לעשות דיאטה
עד היום הייתה סברה כי בטן שטוחה ניתן להשיג רק על ידי אכילה מועטה והמון כפיפות בטן אך עם ההתפתחות בתחום הטיפולים האסטטיים ניתן להגיע לתוצאות דומות מבלי להזיע. אנשים רבים מגיעים למשקל סביר אך אינם מצליחים להשיל את כמה קילוגרמים האחרונים שמאפשרים להם להגיע לצורה חטובה כפי שתמיד חלמו ולכן הפיתרון הטוב ביותר הוא בעזרת טיפול מתיחת בטן.


דיאטה לסוכרתיים
סכרת סוג 2 הינה אחת המחלות הנפוצות ביותר במאה ה21 והמסוכנות שבהם. מחלה זו תוקפת בעיקר מבוגרים מעל גיל 30. סכרת סוג 2 נגמרת בעיקר כתוצאה משילוב של בעיות גנטיות ואורח חיים לא בריא המתבטא בדרך כלל גם בהשמנת יתר. מחלה זו בדרך כלל מתגברת עם השנים והופכת קטלנית יותר ויותר עם הגיל. בעיות סכרת גורמות לסיבוכים רבים ביניהם: בעיות טרשת עורקים, בעיות ראיה, בעיות כליות, בעיות גפיים, זיהומים ועוד.


מחלות לב
מחלות לב נפוצות מאוד בישראל ובעולם המערבי. מחלות לב מתארות מגוון רחב של ליקויים בלב אשר מפריעות לתפקוד היעיל שלו. מחלות אלו הינן מחלות כרוניות אשר מתפתחות ומחמירות בדרך כלל עם הגיל.


דיאטה מהירה
דיאטה מהירה, גם אם אפשרית, מעלה הרבה סוגיות אשר מבטאות בעיקר את הסכנות הטמונות בה והשאלות שאופפות אותה. הדחף לבצע דיאטה במהירות האפשרית קיים בנו תמיד, אם כי גופנו מתוך רצון להגן על עצמו לא מאפשר לדיאטה זו מלהתרחש בדרך כלל


סוגי דיאטות
בעיית ההשמנה הציפה את האנושות במאה ה-20 והביאה להתפתחות ענפה בענף הדיאטות. סוגי דיאטות כמו בזה אחר זה כמו פטריות אחרי הגשם. כל דיאטה טענה ליתרון משמעותי אשר מאפשר לה להיות ייחודית ובעלת יתרון למשתמש. היצע הדיאטות בעולם הוא בלתי ניתן להסבר ולעיתים נראה גם מוגזם ומניפולטיבי. בישראל תמצאו מספר רב של דיאטות ביחס למספר האנשים באוכלוסיה או למספר הדיאטנים באוכלוסיה.


מאמן אישי לדיאטה
מאמן אישי לדיאטה כל אחד מאיתנו שלם עם תכונות מסוימות שקיימות בו, והיה רוצה לשנות תכונות או התנהגויות אחרות שקיימות בו. ישנם אנשים שמעשנים ומבקשים להפסיק לעשן, כאלו ששותים כמויות גבוהות של אלכוהול ומנסים להיגמל, או סתם כאלו שכוססים ציפורניים ורוצים להפסיק.


איך להתחיל דיאטה?
ישנן מגוון דרכים לנסות להוריד במשקל, חלק מן הנשים ילכו לחדר כושר וישקיעו בשריפת אנרגיות באמצעות הספורט בעוד אחרות יפחיתו באופן משמעותי מן המאכלים שהן אוהבות.


איך מתחילים דיאטה?
המעבר הגופני והנפשי שלנו למצב של דיאטה הוא לא תהליך קל. אנו צריכים להיות במצב של ריכוז מקסימלי אשר יאפשר לנו למקסם את התהליך ולעשות אותו בצורה הנכונה ביותר. רוב רובם של האנשים נכשלים בשלב הראשוני של התחלת הדיאטה ונשברים לאחר כמה שעות


ארוחת צהריים דיאטטית
בניגוד לארצות אחרות שבהן ארוחת הערב מקבלת את תואר הארוחה העיקרית הרי שבישראל תואר זה יושב על ארוחת הצהריים. דבר זה נחשב לעדיף מכיוון שנשארות עוד שעות רבות לעיכול המזון בניגוד לארוחת הערב שבה הולכים לישון מספר שעות לאחר מכן.


ארוחת ערב דיאטטית
יום כיפור עבר לו וניסו לגרום לאנשים לצום יום אחד בטענה שזה בריא , יש אנשים שאינם רוצים לצום , אך הטענה שיום אחד לא לאכול ולשתות זה טוב מבחינה בריאותית ישפיע עליהם ויגרום להם לצום.


אוכל דיאטטי
כיום ידוע כי בעיית ההשמנה הולכת וגוברת, מסעדות הג´נק פוד הצצות כמו פטריות אחרי הגשם, מחריפות את הבעיה ומושכות את בני הנוער לאכילה של מזונות בעלי אחוזי שומן גבוהים במיוחד ומאידך, העידן הטכנולוגי המהיר יוצר רצון עז בקרב בני נוער לירידה מהירה במשקל ללא מאמץ וללא דיאטות מיוחדות. זאת הסיבה שבני נוער רבים הצורכים מאכלים דיאטטים לכאורה, טועים לחשוב שירדו במשקל במהירות.


דיאטה לקיץ
בבואנו להתחיל בתהליך של דיאטה יש לקחת בחשבון את עונת השנה ולהתאים תפריט דיאטה למזונות המוצעים. תפריט דיאטה הכולל מרקים לדוגמא לא יתאים לאדם המעונין לעשות דיאטה בקיץ, ועל כן חשוב מאוד להתאים את התפריט לשלל הפירות, הירקות, הקיטניות ושאר המזונות הקיימים בארצינו. שילוב של פירות קיץ כגון ענבים, אפרסקים, אבטיח וכו.. יקלו במיוחד על עשיית הדיאטה.


דיאטת ילדים
השמנת יתר בקרב ילדים נחשבת כיום למגפה בין לאומית בקרב מדינות מערביות, כאשר ההערכות הן שבעולם קיימים כ- 18 מליון ילדים מתחת לגיל 5 אשר סובלים מעודף משקל. מול ילדים הסובלים ממשקל עודף ניצבת שורה של בעיות חברתיות וסיכונים בריאותיים- בין השאר- סוכרת, לחץ דם ורמת כולסטרול גבוהים, סיכון לקבלת דום לב בעת שינה ועוד.


דיקור סיני לדיאטה
הדיקור הסיני הוא חלק מתורת הרפואה הסינית העתיקה שמטרתו היא לחבר בין בין הגוף האנרגטי לגוף הפיסי, ועל ידי כך לפתח את מודעות האדם לתנועה האנרגטית המרחשת בכל רגע נתון בגופו. טיפול להרזיה בדיקור סיני נעשה על ידי המרידיאנים ערוצי האנרגיה השונים


איך לרזות בצורה נכונה?
אנשים רבים נוטים לעשות דיאטות כאסח, אך מתפלאים שהמשקל חוזר לקדמותו ואף נוספו לו מספר קילוגרמים.


גלולות הרזיה
רבים מאיתנו מכירים את המצב שבו עד שהצלחנו לרדת קילו, עלינו שלושה נוספים כעבור יומיים. בתוך המאבק היום יומי בהרזיה, אשר דורש עמידה בתפריט מוגדר והשקעה רבה בחדר הכושר, נשמעות גלולות ההרזיה כפתרון אידיאלי שאינו מציאותי


דיאטה אישית
דיאטות הינם נושא שיחה שגור ונפוץ ביותר בקרב ישראלים רבים בייחוד לאחר תקופת חגים, בא אנו אוכלים ארוחות חג דשנות ומלאות בקלוריות. אך למרות שקל מאוד לדבר ולדוש בנושא, קשה הרבה יותר להתחיל בדיאטה ובייחוד אם מדובר בדיאטה לאורך זמן. בנוסף מבין המגוון הרחב של סוגי הדיאטות הקיימות, אשר מבטיחות ירידות מהירות וללא מאמץ מיוחד, דיאטות אשר מורכבות מרכיב אחד, דיאטות קאסח למינהם וכו..


איך לעשות דיאטת בזק?
דיאטת בזק הינה דיאטה המונעת באופן קבוע מהגוף מרכיבי מזון מסוימים החיוניים לתפקודו, מגבילה באופן מסיבי את צריכת הקלוריות המומלצת, ובכך מסייעת כביכול לירידה מהירה במשקל. קיימות דיאטות בזק שונות, כאשר חלקן מתמקדות במרכיב מזון מסויים אשר הופך להיות המזון העיקרי של המבקש לרדת במשקל


איך לעשות דיאטה בחודש?
רבות הנשים אשר מבקשת לרזות בטווח זמן מוגבל עבור מאורע מיוחד, ורבות אולי יופתעו לשמוע כי דווקא הירידה הראשונית במשקל, זו שמאפיינת את החודש-חודשיים הראשונים בדיאטה, היא זו שלעיתים קרובות קלה יותר לביצוע ותוצאותיה מורגשות יותר. דווקא ההתמדה בדיאטה לטווח הרחוק היא היא האתגר האמיתי, בעוד שהקילוגרמים המושלים הופכים ונהיים מעטים יותר באופן יחסי לזמן.


דיאטה לאחרי החגים
מרגישים את מאכלי החג על הבטן והירכיים? בארוחות החג הדשנות אנו מוצאים עצמנו אוכלים מאכלים מיוחדים בלי שליטה על הקלוריות ונותנים לעצמנו להינות גם ממאכלים משמינים. אבל לא עוד! צריך לדעת מתי לעשות קאט ולחזור לשליטה עצמית על גופנו.


שילוב של פעילות גופנית עם תזונה נכונה
בכל מתכוני הדיאטה וספרי הדיאטנים המובילים קיים דגש חשוב על פעילות ספורטיבית בשילוב עם תזונה נכונה כמתכון מנצח להורדה במשקל. אך מהו סוד הקסם של הפעילות הספורטיבית? מדוע ללא פעילות ספורטיבית הירידה ממשקל איטית יותר ? ואיזה פעילות גופנית עדיפה? בתשובה לשאלות אילה נכתבו ספרים ומאמרים רבים אך כיום ברורה וידועה התרומה המיידית וחשובה של הפעילות הספורטיבית לגוף האדם באופן כללי ובייחוד בעת עשיית דיאטה.


מחשבון קלוריות או תפריט מסודר
ירידה במשקל ודיאטה הינם מילים שגורות ונפוצות ביותר בבתים רבים, בעיקר לאחר תקופת החגים המביאה עימה מספר גדול של ארוחות וקינוחים בלתי ניתנים לוויתור. אז למרות הרצון הגדול לחיות את החיים ולהנות מכל מטעם שאמא מכינה, אנו צריכים לדאוג לגופינו, ולהימנע מהשמנת יתר וצריכה של עודף שומנים וכולסטרול.


דיאטה בשיטת הנקודות
דיאטה היא מושג נפוץ כיום אצל כל אישה, ובעולם המודרני גם אצל הרבה מהגברים. בימים אלו, יש לאנשים מודעות עצמית מאוד גבוהה והם רוצים להיראות כמה שיותר טוב. לצערנו, עם התפתחות מסעדות המזון המהיר חלה עלייה באחוזי ההשמנה של האוכלוסיה ואנשים נוטים לחפש פיתרון מהיר וזמין לבעיה שיידרוש מהם כמה שפחות מאמץ


בניית תפריט דיאטה
אז החלטתם שאתם לא מרוצים מהגוף שלכם, שקצת השמנתם לאחרונה ואתם רוצים לעשות דיאטה. קודם כל זו החלטה קשה ואמיצה וצריך להיכנס אליה עם כוח רצון ומודעות עצמית גבוהה מאוד. לאחר מכן, חשוב לנסות ולהבין מהיכן נובעת בעית ההשמנה? האם זה נובע עקב אכילה לא נכונה, בשעות לא שגרתיות ואוכל לא בריא? במידה וכן עליכם, בייעוץ מקצועי, להחליט על תריט דיאטה נכון שיכיל את כל אבות המזון ויהיה מותאם לצרכים ולאורח החיים שלכם.


דיאטת אורז
הכליות מווסתות את לחץ הדם ומטפלת בחלבונים בעוד הכבד מטפל בשומנים, ושניהם יחד מנקים את הגוף מרעלים. דיאטת האורז גורמת להפחתה מסיבית בכמות החלבונים והשומנים, כך שהיא למעשה מפנה זמן לכליות ושומנים להתמקד מסילוק הרעלים מהגוף ובויסות לחץ הדם בלבד. הטיפול בדיאטת אורז מומלץ רק לבני ובנות 13 ומעלה, כאשר יש צורך להתייעץ בדיאטנית מומחית טרם התחלתה וגם בעת


דיאטת פירות וירקות
דיאטת פירות וירקות כשמה כן היא- דיאטה שבה נצרכים פירות וירקות בלבד, כאשר על כמות הירקות לא קיימת הגבלה. התצורה העיקרית שבה נאכלים הפירות והירקות היא בעיקר באמצעות מיצי ירקות שונים, בתוספת של מיצי פירות בכמות מוגבלת. יודגש, כי מדובר בדיאטה שהשימוש בה מותאם לטווח זמן קצר, שכן ההתמדה בה לפרק זמן ממושך עלולה לפגוע בתהליך חילוף החומרים ומאזן המלחים


10 כללים לדיאטה נכונה
למילה דיאטה אצל מרבית האנשים יש הקשר לפעולה שעושים בזמן קצוב על מנת להרזות, אך הבעיה שלרוב לא מבינים כי דיאטה משמעותה תזונה ומקורה מהשפה הלטינית. כולנו מכירים את דיאטות הבזק השונות כמו דיאטת כרוב, מרקים ,בשר והרשימה עוד ארוכה. דיאטות אלו אינן בריאות ולרב אם לא תמיד המשקל יחזור בתוספת מספר קילוגרמים לכן, ברגע שמבינים שדיאטה היא תזונה וצריך לשמור עלייה כל


דיאטה טובה
כולנו רוצים לרזות במהירות וביעילות, אך מעל לכל- באופן בריא שלא יזיק לגופנו. עם זאת, ניתן לדמות את תהליך ההרזיה באמצעות דיאטה כמעין צוק שאת קצהו קשה לזהות ומדרונו תלול ביותר, כך שבמקרה ועשית צעד אחד יותר מדי- הדרך חזרה היא קשה ביותר.


בלוטת התריס השמנה
רבים הסובלים מתת פעילות של בלוטת התריס, מתקשים לאבחן את מצבם הרפואי ולטפל בו בהתאם. אם אתם חשים כי לגופכם נטייה להשמנה ללא פרופרוציה לכמות האוכל הנצרכת, תוך הרגשת עייפות, האטה בדופק הלב, עצירות ו/או אי סבילות לקור- ייתכן מאוד כי הנכם סובלים מבעיה בבלוטת התריס, העלולה לגרום בעתיד לעור בעייתי, שיער דליל, בעיות במיתרי הקול, אובדן הכרה, פגיעה בשמיעה ואף אובדן שמיעה מוחלט.


דיאטה צמחונית
בסיסה של הצמחונות הינה, כמובן, הימנעות מאכילת בשר. עם זאת, קיימים מספר סוגי צמחונות, כמו לדוגמא כזו המאפשרת אכילת דגים וכזו שאכילת דגים דינה כדין אכילת בשר, כמו גם סיבות שונות בגינן נעשה שימוש באכילה צמחונית- החל מסיבות בריאותיות, דרך טעמו האישי של הצמחוני וכלה מסיבות אידיאולוגיות


דיאטה לחורף
דיאטה חורפית דומה במאפייניה לדיאטה הקיצית, אך זו מאפשרת ירידה בריאה ובטוחה במשקל המתאפשרת לאורך תקופת זמן ארוכה יחסית. טרם הפתיחה בדיאטה יש כמובן לבנות תפריט מאוזן ובריא בהנחייתה של דיאטנית מקצועית ולהקפיד למלא אחר הוראותיה תוך שילובן בפעילות גופנית. ואכן, דווקא החודשים הקרים מהווים הזדמנות אידיאלית לריכוז של פעילות גופנית מואצת, שכן מזג האוויר הנעים והמרענן מאפשר קיומן של מגוון פעילויות ספורטיביות באווירה נוחה ובמינימום זיעה.


דיאטת אטקינס
מאז פרסומה, הפכה שיטת האטקינס במהרה למובילה ולפופולארית שבין הדיאטות החדשניות אשר הפציעו בשנים האחרונות בשלל ריחות וטעמים. דיאטת אטקינס בבסיסה, היא שיטת הרזיה העשירה בחלבונים ובשומנים, אך דלה בפחמימות. ואכן, לא בכדי שכאשר תפריט הדיאטה שלך מגיע בדמות סטייק עסיסי ושומני- הדבר מחולל סנסציה לא קטנה.


דיאטה של מרכיב אחד
דיאטה של מרכיב אחד, כשמה כן היא- שיטת הורדה במשקל המבוססת על אכילה של מרכיב מזון ראשי אחד, כאשר בין הדיאטות השכיחות מסוג זה- דיאטת לחם, אבטיח, שעועית לבנה, כרוב, מלפפון ודיאטת תפוחי אדמה. דיאטה של מרכיב אחד מאפשרת ירידה מהירה ואינטנסיבית במשקל, אך היות ומדובר בתהליך קיצוני המורכב מתפריט שאינו מאוזן, חשוב להקפיד על שימוש נכון בדיאטה, באופן שזו לא תגרום נזקים לגופנו.


חיטוב הגוף
חיטוב הגוף, כיום הדימוי העצמי חשוב יותר מבעבר והמודעות לתזונה נותנת את אותותיה וישנה מגמת שינוי בערכים התזונתיים המוכנסים לגופינו.רוב האוכלוסייה הולכת לחדר כושר ולסטודיו אשר מציע מגוון רחב של חוגים שמחטבים את הגוף בונים את השרירים ובעיקר שורפים קלוריות מיותרות.


דיאטה כולסטרול
כולסטרול הינו תרכובת אורגנית השוכנת בקרומי כלל תאי הגוף של כל בעלי החיים הקיימים. לכולסטרול חשיבות רבה בכל הנוגע לבניית קרומי התאים, ההורמונים ומיצי המרה, ולו שני מקורות אספקה העיקריים, חיצוני ופנימי, כאשר 70 אחוזים ממנו מיוצר על ידי תאי הכבד של הגוף עצמו ו-שלושים האחוזים הנותרים מקורם במזון.


דיאטה ללא פחממות
דיאטה ללא פחמימות או בשמה המפורסם דיאטת אטקינס- כשמה כן היא- שיטת הרזייה המאופיינת באכילה עשירה של חלבונים ושומנים אך מינימלית בכל הנגוע לפחמימות. התאוריה שעל בסיסה נשענת שיטת האטקינס הינה שגוף האדם לא הסתגל לצריכה הרווחת של פחמימות בכמויות שמאפיינות את רוב האוכלוסיה כיום, שכן לאורך רוב תקופת התפתחותו כמעט שלא ניזון האחרון מפחמימות. כמובן שמאז פרסומה ברבים של דיאטת האטקינס המעודדת אכילת שומנים לרוב, תפסה האחרונה תאוצה, הפכה למבוקשת מבין הדיאטות הרבות הקיימות ועוררה הדים רבים מספור.


דיאטה בעזרת מדכאי תאבון
שנים האחרונות תופעת ההשמנה הופכת נפוצה יותר ויותר עם היותם של מסעדות המזון המהיר נפוצות יותר ויותר. ניתן להבחין ללא קושי באנשים רבים אשר נאבקים בהשמה כרונית, וגילאיהם הפכו צעירים יותר ויותר עם השנים. בעידן האינטרנט המהיר וגישה הנוחה והקלה כמעט לכל דבר, בעידן בו ניתוחים פלסטיים הם כבר לא מוצר רפואי אשר משמש רק במקרה קיצון של אנשים שנפגעו בתאונה כלשהי, דיאטה הפכה גם היא לתהליך מהיר ואנו רוצים להגיע לתוצאות מיידיות ולהשקיע מיניממוש של מאמץ אך עדין להגיע לתוצאה הרצויה.


הפרעות אכילה
כתוצאה ישירה מהיותה של הטלויזיה חלק בלתי נפרד מחיינו, שכן, צעירים ובוגרים כאחד מבלים שעות רבות בצפיה בטלויזה, דבר אשר מחד מעשיר את הידע, מגדיל את היכולת שלנו ללמוד ולראות דברים חדשים שלא ידענו ולא הכרנו, ומאידך, מעצים את הטיגמטיות הקיימת באופן תמיד בחברה, נשים רזות גברים בעלי מבנה גוף שרירי, הם המודל לחיקוי אשר מוטמע בראשם של צעירים מאז היותם קטנים במיוחד. זאת, בנוסף לטעמים רפואיים, ללא צל של ספק הסיבה למרדף המתמיד אחר המראה המושלם.


הורדת אחוזי שומן בגוף
כולנו מבקשות להשיג את אותו גוף חטוב שעליו חלמנו, אך נשים רבות לא מודעות לכך שירידה במשקל מהווה רק חלק אחד מתהליך מורכב שסיומו הגעה לתוצאה הנכספת. כך, מעבר לספירת הקלוריות, שהינה חלק משמעותי בכל דיאטה, ספירת אחוזי השומן גם היא רצויה ואף הכרחית לשם השלמת התהליך באופן יעיל, נכון ובטוח.


איך לעשות דיאטה בחורף?
הימים הקרירים גורמים לרובנו, אם לא לכולנו, לרצות להתכרבל יום וליל תחת הפוך, ורצוי בליווי שוקו חם, קצפת וגם איזה נשנוש חורפי. ואכן, פעמים רבות אנו מוצאים עצמנו רעבים יותר בעונת החורף, בין השאר משום שגופנו דורש אנרגיה רבה יותר על מנת לחמם את עצמו, אך בעיקר מפני שהשעות מתחת לפוך, מהנות ככל שהן, מהוות מתכון אידיאלי להשמנה


מדוע ללכת לדיאטנית?
כולנו מעוניינות להשיל מעלינו את אותם קילוגרמים מיותרים שגורמים לתחושת אי הנוחות התמידית, אך מגוון סוגיי הדיאטות השונות והפיתויים הקוראים מכל עבר להורדה במשקל באופן שאינו בריא עלולים לבלבל כל אחד שבסך הכל רצה להרזות


ייעוץ להרזיה אצל דיאטן
רובנו ככולנו, גברים ונשים כאחד, מעוניינים להשיל מעלינו את הקילוגרמים העודפים שנוספו לנו עם השנים, או עקב אכילה שאינה נכונה וחוסר פעילות גופנית מספקת. עם זאת, במרבית הפעמים, חוסר משמעת עצמית או עודף משמעת עצמית מובילים במקרה הרע לחוסר תוצאות מספקות, ובמקרה העוד יותר רע לפיתוח הפרעות אכילה קשות.


תזונה לפני ואחרי פעילות ספורטיבית
כל דיאטן יגיד לכם שדיאטה ללא פעילות ספורטיבית אינה יעילה. הפעילות הספורטיבית תורמת לשריפת השומנים והאצת קצב חילוף החומרים של הגוף כך שההרזיה הינה מהירה יותר וכמובן בריאה יותר. אנשים רבים יוצאים לעשות פעילות ספורטיבית מבלי לחשוב קודם על המזון שהם אוכלים לפני ואחרי אך במאמר זה נביא לפניכם את סוגי המזון אשר תורמים ומשפרים את תוצאותיה של הפעילות הספורטיבית.


תזונה להפחתת יתר לחץ דם
יתר לחץ דם הינה בעיה מסכנת חיים ממנה סובלים מיליוני אנשים ברחבי העולם. מרבית האנשים אינם מודדים לחץ דם מדי פעם ולכן אינם מודעים לסכנה, יתר לחץ הדם אינו גורם לכאבים ולכן רבים לא מודעים לקיומו ומסיבה זו נקראת התופעה גם הרוצח השקט. כיום בעלי לחץ דם גבוה מטופלים בכדורים אך בעזרת תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית ניתן למנוע את התופעה.


דיאטה דלת כולסטרול
בקרב אנשים הסובלים מעודף כולסטרול השימוש בדיאטה דלת כולסטרול הינו הכרחי. יודגש, כי רבים הם הסובלים מעודף משקל לצד ריבוי כולסטרול בדם. לצד זאת, דיאטה דלת כולסטרול מתאימה ויעילה לשימוש גם כשמדובר באדם בריא, וזו האחרונה מסייעת, לצד ההורדה במשקל, גם במניעת מחלות לב וכלי דם.


דיאטה צמחונית
נהוג לחשוב כי דיאטה צמחונית מיועדת לצמחונים בלבד, אך סגולותיה המוכחות של זו בסיוע לתהליך הרזיה יעיל, כמו גם להפחתת הסיכון ללקות במחלות לב, כלי דם וסרטן הופכים אותה למתאימה עבור כל אדם שעד כה צרך בשר ועוף מן החי מתוך הרגל. כך, דיאטה צמחונית המבוצעת כהלכה, מתאימה לכל אדם- צמחוני ושאינו צמחוני- ואף לספורטאים ולמפתחי גוף. שימוש נכון במקורות החלבונים הצמחיים מהווה תחליף מזין לחלבון מן החי, שאינו תורם לבריאות הגוף ואף פוגע בו.


דיקור הרזייה- הסינים יודעים
דיקור סיני ובשמו הנוסף אקופונקטורה הוא שלוחה של הרפואה האלטרנטיבית. השיטה מתבססת על דקירות בסיכות דקות בכל חלקי הגוף,כל איבר מייצג אזור בגוף.בהפשטה,על פי הרפואה הסינית בעיה בגוף נוצרת עקב חסימה של זרימת הצ´י בגוף. הדיקור מאזן את זרימת הצ´י.


דיאטה ים תיכונית
דיאטה ים תיכונית, דיאטה ים תיכונית משקפת גישה תזנותית הגורסת כי תפריט דיאטטי המתבסס על מזונות והרגלי אכילה אשר היו נהוגים במדינות הים התיכון יכול לסייע בהורדה במשקל, כמו גם בהפחתת הסיכון למחלות כרוניות ובעיקר מחלות לב. להפתעתם של רבים, מתבססת הדיאטה על פחמימות רבות יחסית ואחוז גבוה של מזונות המכילים שומן, אך הסטטיסטיקה מוכיחה כי זו צוברת פופולאריות רבה בקרב האוכלוסיה. זאת, על אף שלא מדובר בדיאטה בזק המפיקה תוצאות מהירות אך זמניות, אלא באחת שיעילותה מוכחת לטווח הזמן הארוך.


דיאטת הלחם
דיאטת לחם הינה שיטת הרזיה המבוססת על אכילת פחמימות מסוגים שונים. דיאטת הלחם פותחה תוך הישענות על שורה של מחקרים אשר הוכיחו קשר ישיר בין אכילה עתירת פחמימות לבין עלייה ברמת הסרוטונין, המעניק תחושת שובע, במקביל ליצירת שקט מנטלי ומצב רוח מרומם. מאז המצאתה, הפכה דיאטת הלחם לנפוצה בקרב רבים המבקשים לרדת במשקל, שכן בניגוד לדיאטות אחרות זו משלבת בהצלחה ירידה במשקל עם צריכת פחמימות.


להוריד אחוזי שומן
להוריד אחוזי שומן, כולם מפנטזים על גוף חטוב ורזה, אך רבים לא מודעים כלל לכך שהורדה במשקל הינה רק מרכיב אחד בדרך למטרה החלומית. תהליך הרזיה שאינו כולל שריפת שומנים מוגברת אכן מפחית ממשקל הגוף, אך עלול במרבית המקרים לשוות לזה האחרון מראה רופס וזקן. כך, בכדי להבטיח את השגת המראה החטוב, חשוב להקפיד לצד השלת הקילוגרמים העודפים גם על הורדת אחוזי השומן; אז אם ברצונכם להוריד במשקל תוך הורדת אחוזי השומן בגוף, שילוב של שני פקטורים יעניקו לכם מראה אידיאלי


דיאטת מרק כרוב
דיאטת מרק הכרוב, המכונה גם דיאטת כרוב, הינה דיאטת כסאח אשר השימוש בה היה פופולארי במיוחד במהלך שנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת. דיאטה זו מבוססת על אכילת מרק כרוב ללא הגבלה, צריכות חלבונים ומעט מאוד פחמימות. הבוחרים להסתייע בדיאטת מרק כרוב מבקשים לרוב להביא להורדת משקל מהירה, לקראת אירוע או בכדי להמשיך בסיומה בדיאטה מאוזנת ובטוחה.


דיאטת ספירת קלוריות
דיאטת ספירת קלוריות הינה דיאטה נפוצה שעובדת על כמות קלוריות יומית. תחילה, על ידי חישוב של כמה קלוריות גופינו זקוק מדי יום על מנת לשמר את משקלו הנוכחי, נקבע את כמות הקלוריות המומלצת ליום. על מנת לרדת במשקל יש להפחית מכמות הקלוריות המומלצת ליום. מומחים קבעו כי ירידה הדרגתית במשקל, פירושה הפחתה של חצי קילוגרם לשבוע ששווה ערך ל-500 קלוריות


הקשר בין הנקה לבין ירידה במשקל
בגוף האשה יש אזורים המיועדים מבינה ביולוגית לשמש כמאגרי אנרגיה לאישה מניקה. ירכיים, מותניים וישבן אלו האזורים שמושפעים באופן ישיר אצל אישה מניקה. מחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות מראים כי לנשים מניקות יש סיכוי טוב יותר להצרת היקפים.


דיאטה ללא ספורט
ישנה מחלוקת עזה בין התומכים בפעילות ספורטיבית לבין מצדדי הדיאטות.כל צד מבין השניים משוכנע שדרכו היא הנכונה והבלתי מעורערת. התומכים בפעילות ספורטיבית כדרך חיים מאמינים שדיאטה בלי ספורט אינה אפקטיבית בעוד שחסידי הדיאטות מאמינים שפעילות גופנית ללא שינוי בהרגלי תזונה לא תועיל בהפחתה במשקל.


הורדה במשקל
בעת הליך ההרזיה עצמו חשוב לשלב תפריט דיאטטי מאוזן, המכיל את כלל אבות המזון, יחד עם פעילות גופנית מתאימה. שילוב זה מבטיח עבור כל המבקש לרדת במשקל בריאות גופנית מקסימלית, לצד תוצאות ברורות לטווח הארוך והקצר גם יחד. חשוב לציין כי לצד כל אלה, ערך ההתמדה הינו בעל החשיבות הגבוהה ביותר- שכן בלעדיו לא ניתן להגיע לעולם לאותה תוצאה נכספת.


ירידה מהירה במשקל ושריפת שומנים
ירידה מהירה במשקל ושריפת שומנים, כל אחד ואחת מאיתנו ניצב בחיים בפני מצבים בהם אנו לא מרוצים מהמראה של גופינו וברצונינו להוריד במשקל. ישנם מקרים בהם ההורדה במשקל לא סובלת דיחוי ואף נחוצה בהקדם האפשרי. ישנן שיטות רבות בעזרתן תוכלו לשרוף את השומנים באופן מהיר וכתוצאה מכך להפוך לרזים יותר. חשוב לציין כי לפני כל דיאטה, כדאי להיבדק אצל רופא ולהיות בטוחים כי מצבכם הבריאותי מאפשר דיאטה מהירה.


דיאטה לצמחונים
דיאטה לצמחונים, מעבר לזה שהינה כמשתמע- צמחונית, אינה שונה מכל דיאטה מאוזנת אחרת. כך, גם היא נשענת בעיקרה על עקרונות פירמידת המזון, כאשר מרבית הצריכה הקלורית היומית הנדרשת בה מורכבת מפחמימות, לצד צריכה פחותה בהתאמה של פירות וירקות, חלבונים ושומנים- הנאכלים בכמות הקטנה ביותר. תוך כך, היות ודיאטה לצמחונים אינה מאפשרת צריכת חלבונים מן החי, אלה מוחלפים בקטניות, מוצרי חלב, דגים וביצים.


דיאטת סנדוויצים
דיאטת סנדוויצ´ים, ובכינויה המוכר דיאטת לחם, הינה שיטת הרזיה המבוססת על אכילת פחמימות. דיאטת הלחם נשענת על העקרון המוכח המקשר בין אכילה עתירת פחמימות לבין עליה ברמת הסרוטונין, המעניק תחושת שובע, שלווה והנאה. לא בכדי, אם כן, כי מאז פיתוחה הפכה דיאטת סנדוויצ´ים למבוקשת בקרב רבים המבקשים לרדת במשקל בתהליך נוח המשלב הרזיה מוצלחת עם צריכת פחמימות.


עודף שומן
עודף שומן, כאשר מדברים על תופעה של עודף שומן, הכוונה היא לעודף שומן בדם. כיצד זה עובד? באמצעות צריכה ממושכת של מצרכים בעלי רמה גבוהה של כולסטרול כגון גבינה צהובה או מרגרינה, נוצר מצב של כמות כולסטרול גבוהה בדם. עודף שומנים בדם הינו הגורם העיקרי למחלת טרשת עורקים ומחלות כלי דם אחרות. במידה ובדיקת כולסטרול מצביעה על כמות גבוהה מ-200, מדובר בעודף שומן ולכן חשוב להתחיל בדיאטה נכונה.


דיאטת מלח
אין סוף לסוגים השונים של הדיאטות וליתרונות ולחסרונות של כל אחת מהן. החוכמה היא למצוא את אותה דיאטה שנכונה לצורכיי הגוף שלנו הן מבחינה רפואית והן מבחינת אופי החיים והרגלי האכילה שלנו. כל שינוי שאנו עושים בהרגלי האכילה שלנו דורש לימוד והתנסות מצידנו ולאחר מכן הפיכת השינוי לאורח חיים. זהו החלק הפחות קל בכל דיאטה אך המשתלם ביותר מפני שהוא ישפיע באופן ישיר על הבריאות האישית.


תוכנית הרזיה
כיום קיימים אינספור סוגי דיאטות ושיטות הרזייה שנועדו לעזור להפחית במשקל. חלקן מגיעות מעולם הרפואה הקונבנציולית ומבוססות על שלבים כגון: הורדה בצריכת קלוריות לארוחה, קיצוץ בכמות הפחמימות הנצרכת, שינוי בכמות וגודל ארוחות יומיות ועוד. דיאטות המוצעות על ידי הרפואה האלטרנטיבית מבוססות על טיפולים כגון: דיאטה סינית- שמחלקת את בני האדם לחמישה סוגים של צרכני מזון, דיאטת סונומה- המקשרת את צריכת מזון עם מצב נפשי, ודיאטת חרמון המשלבת בטיפול הרזייה את שיטת הדיקור.


דיאטה טבעונית
לצד הדוגלים בטבעונות מטעמי מצפון, רבים בוחרים להתמסר לתזונה טבעונית משיקולים דיאטטיים ורצון לרדת במשקל. זאת, היות ומזון מהצומח מכיל כמויות נמוכות יותר של שומן, בדגש על שומן רווי, ואינו מכיל כולסטרול כלל. כך, מעבר למניעת השמנת יתר, מעניקה דיאטה טבעונית גם הפחתה משמעותית בסיכוי ללקות במחלות לב ובבעיות בריאותיות נוספות.


איך לשרוף שומן?
כולנו מפנטזים על גוף רזה וחטוב, אך רובנו כלל לא מודעים לכך שהורדה במשקל מהווה רק מרכיב אחד בדרך למטרה הנכספת. לצד הליך ההרזיה, יש להקפיד גם על שריפת שומנים רציפה ומוגברת, המונעת יצירת מראה רופס וזקן ומבטיחה את עיצוב הגוף באופן אידיאלי. אז במקרה שתהיתם כיצד ניתן להוריד את אחוזי השומן בגוף ולהבטיח מראה אידיאלי, שילוב של שני פקטורים יבטיחו זאת עבורכם:


מניעת השמנת יתר
זה לא מכבר נקבע כי השמנת היתר היא מגפת העידן החדש; ואכן, שגרת היום יום המאפיינת את חיינו מקשה על שמירת משקל תקין ואורח חיים בריא. כך, לדוגמא, מרגיל אותנו אורח החיים המודרני לצרוך כמויות גדולות של קלוריות ובתוך כך גם מזון מהיר, לצד פיחות משמעותי בפעילות הגופנית השבועית. כמו כן, הצפייה המרובה בטלויזיה והשימוש הנרחב במחשב לצרכי עבודה והנאה מקטינות עוד יותר את שעות הפעילות והתזוזה היומית ומסייעות להתפשטות המגפה מבית לבית.


הצלחה בדיאטה
השמנת יתר הוגדרה זה לא מכבר כמגפת העידן המודרני; ואכן, שגרת היום יום המאפיינת את חיינו העמוסים ומלאי הפיתויים מקשה על שמירת משקל תקין ואורח חיים נכון. לא בכדי, אם כן, כי רבים מעימנו מבלים חלק נכבד מחייהם תוך מעקב בלתי פוסק אחר דיאטות שונות ומשונות, המציעות שלל דרכי פעולה- אך אינן מבטיחות תוצאות. אז למקרה שתהיתם- הדרך לדיאטה מוצלחת אינה סבוכה כפי שלעיתים קרובות נראה וזו מסתמכת על שני פרמטרים עיקריים בלבד:


תפריט מאוזן
רבים מאיתנו מבלים חלק נכבד מחייהם במעקב אחר דיאטות הרזיה שונות ומשונות, אך הפתרון אינו סבוך כפי שלעיתים קרובות נראה, שכן אכילה יום יומית תוך הקפדה על תפריט מאוזן היא המפתח לכל דיאטה מוצלחת. כך, שילובו של בניית התפריט הנכון בפעילות גופנית רציפה מבטיחה עבור כל אדם ואדם ירידה במשקל לטווח הקצר והארוך, לצד בריאות ותחושה מנטלית חיובית.


גלולות הרזיה
רבות מעימנו נאבקות במשקל העודף הבעייתי בעוד שאינן מגיעות לתוצאות ממשיות; ואכן, מוכרת הסיטואציה שבה ירידה של קילו מביאה ימים בודדים לאחר מכן לעליתם של שלושה. בתוך עולם הדיאטות, המצריך הקפדה על תפריט מאוזן והשקעה רציפה בחדר הכושר, נשמע כי גלולות ההרזיה מהוות פתרון מושלם ואף בלתי נתפס


הרזיה בבטן
עודפי שומן בעזור הבטן מהווים בעיה חיצונית בניראות של גופינו וכתוצאה מכך במקרים רבים הדבר יוצר בעיה בביטחון העצמי בקרב אנשים רבים. מלבד הבעיה החיצונית השמנה ועודף משקל בייחוד באיזור הבטן הינה בעייה רפואית של ממש כך שחשוב לטפל ושמור על אורח חיים בריא כבר מהגילאים הנמוכים, רק כך נוכל להרגיל את גופינו לחיים בריאים של ממש.


בריאות תזונה
בריאות תזונה, בשנים האחרונות המודעות לדיאטה ולתזונה נכונה אינה בלבד במטרה להפחית במשקל, סיבות ומטרות שונות קיימות לעליית המודעות, הסיבה הנפוצה ביותר היא ההבנה כי עודף של שומן בגוף וכן עודף משקל קיצוני זהו בעיה בריאותית של ממש. מאכלים דלים בשומן רווי, מאכלים המבוססים על ירקות ופירות וכן מאכלים דלים בסוכר הפכו נפוצים ביותר. רבים מאיתנו הסובלים ממחלות כרוניות חסרות מרפא או מחלות ויראליות שונות, מרבים להקפיד על תזונה נכונה, דבר אשר מייטיב עימם מבחינה גופנית ממשית


דיאטן קליני
דיאטן קליני, דיאטן קליני, בהגדרתו, הינו מקצוע פרה- רפואי המתמקד בהתאמת התזונה לכל אדם ואדם על פי דרישותיו וצרכיו האישיים הפיסיולוגיים, המשתנים על פי גילו, מצבו הבריאותי והאסתטי. בישראל נלמד מקצוע זה בשלושה מוסדות לימוד שונים, המקנים את התואר B.sc במדעי התזונה. לאחר קבלת התואר, נדרשים הבוגרים לעבור הכשרה מעשית מטעם משרד הבריאות, כאשר בסיומה רשאים אלה לעסוק במקצוע דיאטן קליני.


בעיית השמנה
הטיפול היעיל ביותר בבעית ההשמנה הינו התמאה ומודעות של כל הנושא הבריאותי כבר מגיל צעיר במטרה להבין להפנים את כל הנושא הבריאותי לעומקו. ההבנה המוקדמת שאכילת מזונות עתירים בשומן יוצרת בעיה של השמנה אשר פוגעת בגוף וכן בביטחון העצמי שלנו תביא לפתרון הטוב ביותר. טיפול בהשמנה יעיל ביותר יעשה תוך ליווי של דיאטן מוסמך אשר יתאים עבורכם את התפריט המתאים לכם במיוחד תוך שילוב של פעילות גופנית שתהנו ממנה וכן תפיקו ממנה את המיטב.


איך לרזות בשבוע?
שאלת השאלות של רבים באיתנו היא כיצד אני יורד במהירות במשקל? ויתרה מכך, כיצד ניתן לשמור על הירידה במשקל לאורך זמן? שאלות אלה מעסיקים רבים מאיתנו, בייחוד כאשר בעידן הנוכחי מזונות מהירים רבים זמינים עבורנו בכל עת, באופן כה פשוט ומהיר. נאלות אלה בעיקר מנקרות במוחינו כאשר אנו מוזמנים לאירוע חשוב או חוגגים שמחה כלשהי בה אנו רוצים להראות טוב במיוחד.


דיאטות לנערות
גיל ההתבגרות, הגיל בו כל אחת מאיתנו רוצה להראות מושלם, ודיאטות הופכות להיות חלק משגרת היום שלנו. לנערות רבות בגיל ההתבגרות אשר רוצות להפחית ממשקלן אין את הידע המתאים על מנת להרכיב בעצמם דיאטה מאוזנת ומסודרת. למעשה דיאטה ארוכת טווח אינה מומלצת ללא פיקוח ובקרה של רופא או דיאטן מוסמך


הצלחה בדיאטה
הצלחה בדיאטה מי מאיתנו לא התנסה בדיאטות רבות במהלך חייו? חלק מהדיאטות נכשלו לטובת עוגת שוקולד מפנקת וחלק אחר לטובת כיכר לחם עסיסית שזה עתה יצאה מן התנור הלוהט. אז הו סוד הקסם? כיצד נהפוך לרזים וחתובים כמו שתמיד חלמנו? כנראה שהפתרון פשוט יותר ממה שחשבנו, למעשה הפתרון טמון בשילוב מנצח אותו כולנו כבר יודעים- שילוב של שמירה על תזונה נכונה תוך שילוב של פעילות ספורטיבית מסוגים שונים- אירובי לשרפת קלוריות ופעילות לחיזוק תאי השריר שלנו.


דיאטנית אישית
בעולם המודרני הפרסום משפיעה על הרגלי האכילה שלנו. כל אחד ואחת מאיתנו נחשפים מדי יום למאכלים עתירי קלוריות בעלי ערך תזונתי גבוהה במיוחד באמצעות פרסומות באינטרנט וטלווזיה. עוגות, קרמים, חטיפים ובורקסים אשר המפרסם מנסה למכור לנו בכמויות גדולות משפיעים על התזונה הבסיסית שלנו כאשר נוצר מצב בו אנו צורכים כמות גדולה יותר של קלוריות ושומנים ממה שאנו צריכים.


דיאטה וכושר
דיאטה וכושר כאשר מדברים על עשיית כושר, הדבר הראשון שעולה לראש הוא שבהכרח נשיל מעלינו את עודפי השומן לטובת גוף חטוב ושרירי. ובכן, זו לא כל התשובה. איך אני יודע/ת מה מתאים לי?כושר הוא אמנם מרכיב חיוני וחשוב לזירוז הליכים בגוף וחיטובו, שריפת קלוריות, זירוז חילוף החומרים בגוף, שיפור הליכי חשיבה ומצב- רוח ואף מקנה בטחון עצמי – שמירה קבועה על כושר שומרת את הגוף מוכן וגמיש יותר


בעיות תזונה
בעולם המודרני מצד אחד הקדמה בתחום הרפואה משפיעה על המודעות הגלובלית בקרב האוכלוסייה לגבי הבעיות הקשורות לדיאטה ותזונה אך מצד שני הפרסום המואץ של ענקיות הצריכה משפיעה על הקנייה המרובה של מצרכים בעלי ערכים קלוריים גבוהיים במיוחד. הבעיה של צריכה מרובה של מוצרים משמינים כגון: שוקולדים, דברי מאפה, גלידות ומשקאות ממותקים, משפיעה במיוחד על צרכנים צעירים כגון בני נוער וילדים


דיאטת לחם
דיאטת לחם הינה דיאטה מצליחה ופופולרית אשר תופסת תעוצה בשנים האחרונות. העיקרון של הדיאטה הוא הקפדה של אכילה של כריך המורכב משתי פרוסות לחם דל קלוריות שעשוי מחיטה מלאה. הכריך יכול לכלול ממרח מועדף וירקות מסוגים שונים כגון: חסה, מלפפונים, פלפלים, עגבניות, פטריות ואבוקדו. דיאטה זו מצריכה אכילה כל שלוש שעות לערך. במידה ותרצו לגוון תוכלו להחליף את הכריך במנת אורז מלא או פסטה.


דיאטה
דיאטה, או בשפה העברית: בַּרוּת, היא משטר התזונה של כל האנרגיה הנכנסת לגוף. ומה קורה אחר- כך? מה קורה לאנרגיה שנכנסה לגוף- הרי אינה נשמרת בגוף, אחרת היינו נראים לגמרי אחרת. מדובר-אם כן- במנוע לחילוף חומרים. כמובן שיש זרזים וקיצורי דרך אל המטרה, כמו משקאות הגורמים לזירוז חומרים, ספורט ועוד, אולם משום זריזות תגובת הגוף לחומרים אלו – אין פיקוח בריאותי לגבי הכמויות הרצויות ולכן אינם מומלצים על- ידי דיאטנים ותזונאים


דיאטת כרוב
רבים מאיתנו אינם מרוצים ממראה החיצוני שלהם וביחוד ממראה של גופם. אכילה לא נכונה של מנות בעלות מספר רב של קלוריות, צריכה של מנות גדולות מהרגיל, זלילה לאחר ארוחות גורמת לגוף שלנו לעלות במשקל ולנו לאבד את ביטחון העצמי שלנו. דיאטת כרוב הינה דיאטה פופולרית ויעילה אשר ניתנת לביצוע בכל בית.


איך לרדת במשקל?
מי מאיתנו לא היתה מרוצה ומאושרת באם היא היתה מצליחה להיפטר מ5 קילוגרמים נוספים אשר בלעדיהם היא תגיע למראה המושלם. מחקרים רבים מוכיחים כי אחוז גבוה ביותר של נשים וגברים כאחד אינם מרוצים ממשקל גופם ומעוניינים להפחית אחוז ניקר ממשקלם, ועל כן נשאלת השאלה החשובה והמרכזית ביותר- איך לרדת במשקל?


דיאטה בשבוע
רבים מאיתנו לא מרוצים מהמראה והמימדים של גופינו. לעיתים אנו לא מקפידים על פעילות גופנית ומנהלים אורך חיים אשר לא תומך בשמירה על גוף בריאה. כולנו רגילים לשבת ברוב שעות היום ומעדיפים להתנייד בעזרת רכבים ולא רגליים. רובנו לא שומרים על תפריט דיאטתי נכון ובריאה וכתוצאה מכך מעלים במשקל במהירות. בכדי לשמור על הגוף ונפש בריאים חשוב לבצע פילות גופנית ענפה אשר תשמור על הכושר של הגוף ובנוסף לצרוך ארוחות קטנות ומסודרות של מזון דל קלורי.


דיאטה בנקודות
רבים מאיתנו לא מרוצים מהמראה הפיזי שלהם. הפרסום המואץ בכלי תקשורת שונים משפיעים של התודעה שלנו כאשר אנו רואים בפרסומות וסרטי הוליווד שחקנים ופרזנטורים בעלי נתונים פיזיים מושלמים. הגוף הדקיק של דוגמניטת מסלול ומגישי טלווזיה גורמים לנו לרגשות אשם וחוסר ביטחון עצמי. כל אחד ואחת מאיתנו עובדים רוב שעות היום כאשר לאחר העבודה אנו צריכים לטפל במשפחה וילדים ולעיתים לא יכולים להיתפנות לחדרי כושר או סדנאות אירובי.


דיאטת סוכר
דיאטת סוכר - חזרה לאיזון הטבעי של הגוףסוכר לסוגיו השונים (סוכר לבן: סוכר ענבים וקנה סוכר, וסוכר חום) בתרכובותיו השונות (מפתיתי סוכר ועד דגנים כמו לחם, אורז, פסטה, תפוחי אדמה וקטניות) מהווה קבוצת מזון המכילה פחמימות- ובעלת ההשפעה הגדולה ביותר על רמת הסוכר בדם


דיאטה למתחילים
הנורמות והמודלים של יופי בעולם המודרני מעמידים את הרזון והמידות הגוף המושלות לסדר העדיפויות בתחומים רבים. אנו עדים לשימוש בדוגמנים ושחקנים בעלי נתונים פיזיים מרשימים בפרסומות ותוכניות טלוויזיה פופולאריות. היופי והרצון הפכו לדבר ליגיטימי ונערץ על ידי הציבור במדינות שונות בעולם. כל אחד ואחת מאיתנו רוצים להיראות רזים צעירים ויפים. ישנם כאלה אשר נולדו עם נתונים פיזיים מרשימים ויש כאלה שעל מנת להשיג את המראה הרצוי צריכים להשקיע מאמצים וזמן.


איך לעשות דיאטה נכונה?
מהי דיאטה נכונה? כזו שעונה על הצרכים שלנו, ואנו יכולים לראות את התוצאות כפי שרצינו. דיאטה היא בעצם שינוי הרגלי האכילה שלנו, בין אם הוספנו במכוון מרכיב או מאכל לתפריט התקופתי שלנו ובין אם גרענו- וזאת בכדי להגיע לאיזון הרצוי בגוף שלנו. יכול להיות שספורטאי הרוצה להעשיר את רמת החלבונים בגופו יצטרך לאכול יותר חלבונים ופחמימות, ולא די בזאת, אלא חשוב מאוד גם מתי הוא יאכל אותם, בכדי שגופו יוכל לקלוט זאת לבניה


דיאטה וספורט
מי מאיתנו לא חולמת על גוף חטוב ומושלם ומקווה להוריד מספר קילוגרמים עודפים במהירות? מי מאיתנו לא היה רוצה גוף שרירי ומעוצב לתלפיות? מחשבות ותקוות אלה מקננות בראשינו מגיל קטן ומלוות אותנו לאורך כל חיינו. דיאטות רבות, בשיטות שונות ומשונות מתפרסמות חדשות לבקרים בכל אתרי האינטרנט והמגזינים השונים, חלקן עובדות יותר וחלקן אינן משפיעות כלל


בריאות דיאטה
ביצוע של דיאטה ללא הקפדה על תפריט מבוקר ובריאותי מהווה פגיעה של ממש בגופינו, זוהי הסיבה הישירה כי ביצוע של דיאטת בזק קיצונייות כלשהי עלולה להיות מהלך קיצוני אשר עתיד לפגוע בגוינו פגיעה משמעותית ללא יכולת חזרה. ירידה מבוקרת באחוז השומן של גופיינו לאילו מאיתנו אשר סובלים מבעיית עודף משקל מומלצת ביותר על ידי רופאים רבים אך רובם ככולם מדגישים את הצורך בפיקוח רפואי של דיאטן במהלך הדיאטה עצמה


ירידה מהירה במשקל
ירידה מהירה במשקל בבואנו להתחיל (שוב) בדיאטה אנו לרוב מלאי תקווה ואמונה שהפעם הדיאטה תצליח וסוף כל סוף נגיע למשקל המיוחל אליו אנו כל כך רוצים להגיע. בין אם סיבת הדיאטה היא אירוע מיוחד ובין אם אנו מעוניינים להרגיש טוב יותר עם עצמינו באופן כללי, הדיאטה חייבת להיות דיאטה מאוזנת והדרגתית כך שהתוצאות יהיו שינוי עמוק בהרגלי האכילה שלנו והבנה כי רק שינוי בצורך החשיבה באופן עמוק ואמיתי כך שמספר הקלוריות הנצרכות על ידינו מדי יום יתאים לנתוני גופינו ויכיל מרכיבים מכל אבות המזון.


דיאטה ללא גלוטן
דיאטה ללא גלוטן על מנת להצליח בדיאטה באופן אמיתי ואיכותי כך שתוצאות יראו על גופינו מהר ככל האפשר והרגשתינו תשתפר פלאים עם התקדמות הדיאטה אל עבר קו היעד שלנו, חשוב מאוד לוודא כי תפריט הדיאטה מתאים עד כמה שאפשר לדברים אותם אנו אוהבים לאכול בנוסף חשוב שהתפריט יהיה נכון לנו מבחינה רפואית, זוהי הסיבה כי הסובלים מרגישות לגלוטן לעיתים קרובות נתקלים בקשיים רבים בעשיית דיאטה עקב העובדה כי אין הם יכולים לאכול לחמים ומוצרים המורכבים מדגנים שעורה ושיפון.


ארוחת בוקר דיאטטית
ארוחת בוקר הינה מרכיב חשוב מאוד ובלתי נפרד מסדר היום שלנו. מטרתה היא לתת את כמות האנרגיות המזינה את הגוף תוך גיוון במרכיבים המזינים, לאחר שעות בהן הגוף ישן והתרוקן ממאגרי הגלוקוז באופן רציני. היא דרושה לחילוף החומרים בגוף ומזרזת אותו בכעשרים וחמישה אחוז.


דיאטה אחוזי שומן
דיאטה אחוזי שומן ישנה תופעה בזמן החגים, סופי השבוע והחורף בכלל, להתעורר ולהחליט-ממחר- דיאטה!. זאת בעקבות מבט ממושך במראה, שבוחן את ההתפתחויות האחרונות והבליטות המציקות לעין. השומן הנו רקמה של תרכובות כימיות שלא התפרקו בגוף, ולכן כשהיא מצטברת היא תופסת נפח ומתרחבת, ואנחנו משמינים.


דיאטה ירקות
ירידה במשקל הינה חשובה ואף הכרחית על מנת לשמור על הבריאות של גופינו. ירידה במשקל איננה רק עניין חיצוני, השמנת יתר הינה מחלה של ממש. זוהי הסיבה כי חשוב להקפיד על אכילה נכונה ומאוזנת המשלבת את כל אבות המזון הנדשים לגופינו על מנת לתפקד בצורה טובה ולהימנע ממחלות עתידיות. כיום ידוע שאכילה מרובה של ירקות, פירות ושאר המרכיבים המכילים אחוז גבוה של סיבים תזונתיים, הינה בריאה לגופינו וכמו כן יוצרת בקרבנו תחושת שובע וסיפוק.


תוכנית הרזיה
מי מאיתנו לא רוצה להפחית ממשקלו מספר קילוגרמים על מנת להראות טוב יותר, מי מאיתנו לא רוצה להיכנס לג´ינס האהוב שכבר מזמן לא עולה עלינו? מחשבות והרהורים מסוג זה עוברים בראשינו לרוב בעיקר טרם אירוע חשוב בו היננו רוצים להראות במייטבינו. על מנת להראות טוב ואופנתי חושב מאוד להבין כי דיאטת קאסח מהירה לא תוביל לתוצאות הנדרשות ובייחוד אם ברצונינו לשמר ולהתמיד בדיאטה שלנו. ועל כן שוב מאוד לבחור בדיאטה מאוזנת אשר מכילה שילוב של כל אבות המזון.


ארוחות דיאטה
תהליך ביצוע של דיאטה הינו תהליך מאתגר ומכשל אשר בסופו אנו שואפים להגיע לתוצאה הנכספת שהיא ירידה איכותית במשקל ושמירה על המשקל שלנו לאורך שמן רב. נשאלת השאלה, מהי ירידה איכותית במשקל? ובכן, ירידה איכותית במשקל הינה תהליך ארוך של הרזיה מאוזנת אשר כוללת בתוכה צריכה של מזונות שונים המורכבים מכלל אבות המזון בכמות הנדרשת לגוף


דיאטות מוצלחות
בשוק הדיאטות קיימים סוגים שונים של דיאטות אשר כל אחת ואחת מהם מורכבת מתפריט שונה או שיטה שונה של ספירת נקודות. מטרתם העיקרית של כלל סוגי הדיאטות היא להביא לירידה מאוזנת במשקל תוך שינוי אורחות החיים, ושינוי בהרגלי אכילה קיימים. על מנת להשיג תוצאות ממשיות בפרק זמן קצר באופן יחסי חשוב מאוד להבין כי רק שינוי אמיתי בצורת המחשבה בכל הקשור לאוכל יביא לשינוי של ממש, זהו האתגר הגדול וללא ספק הדרך היחידה להביא לירידה במשקל.


דיאטה ארוחה אחת ביום
ישנם סוגים רבים של דיאטות שונות ומגוונות אשר ללא ספק יוכלו להביאכם אל המטרה הנכספת שהיא ירידה במשקל. סוגי הדיאטות השונות מורכבות משיטות שונות של אכילה בשלוב עם ספורט, אך המשותף לכלל הדיאטות היא העובדה כי קיימת תמימות דעים בקרב הדיאטנים השונים כי יש להקפיד על מספר מוסדר של ארוחות, (לרוב 3 ארוחות ביום), ושכל אחת מן הארוחות הללו תיהיה מורכבת מכלל אבות המזון.


דיאטה למתחילים
לפני שמתחילים בדיאטה חשוב להגדיר את המטרות שרוצים להשיג ואת נקודת המוצא ממנה יוצאים. אנשים כבדי משקל או אנשים בעלי בעיות רפואיות יאלצו לפנות לרופאים מומחים שכן הבעיה אינה דווקא באורך חייהם. דיאטה למתחילים מיועדת לאנשים אשר רוצים להפחית במשקל בעצמם ושבעיית המשקל היא איננה דווקא בעיה רפואית.


דיאטה נכונה
בעולם המודרני והלחוץ הפכו חיינו לפחות ופחות בריאים. אנשים מעוניינים לעשות הכל מהר, ולכן רשתות המזון המהיר מצליחות בכל רחבי העולם ובמקביל מקפידים הרבה פחות על פעילות גופנית סדירה. אנשים רבים משמינים במהירות ורוצים להיפטר מעודפי השומן באותה המהירות – ולכן המציאו את דיאטת ה


דיאטן קליני
אנשים רבים בוחרים לעשות דיאטה בעקבות בעיות בריאות או בעיות השמנה אך לא מודעים שבחירה בדיאטה לא נכונה ולא מתאימה יכולה להרע ואף להזיק מאשר לעזור ולכן יש להיעזר בדיאטן קליני אשר יספק את הדיאטה הנכונה ויתאים אותה לאדם שמעוניין בדיאטה.


דיאטה 1200 קלוריות
כשאומרים דיאטה- מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש? צום? ספורט? מסע עינויים לעבר מטרה מיוחלת? שגרה שצריכה להשמר לאורך זמן ולכן דוחים ודוחים אותה? ובכן, תחשבו במקום כי דיאטה היא לא לנשים בלבד ולא רק לאנשים מבשלים. היא הופכת להיות מטרה במקום אמצעי להשגת המטרה. ופה טמון השינוי.


דיאטה למתחילים
המונח דיאטה הינו מונח השגור בפיהם של רוב אנשי המאה ה21, גם אם לא כולם מעוניינים בא, כולם פגשו אותה בשלב מסוים ובצורה מסוימת. בשנים האחרונות עלה טרנד חדש בעולם הדיאטות הידוע בכינוי- שיטת הנקודות.


דיאטות מוצלחות
דיאטה, מכול סוג שהיא, זהו מונח השגור בסלנג של רוב אנשי המאה ה21, גם אם לא כולם מעוניינים בא גם אם לא כולם צריכים בא, כולם פגשו אותה בשלב מסוים ובצורה מסוימת.


ירידה במשקל
כדי להצליח בירידה במשקל צריך הרבה כוח רצון ומשמעת. לירידה במשקל יש יתרונות רבים הן ברמה הבריאותית והן ברמת התדמית העצמית שעולה. כדי לעזור לכם בירידה יעילה וקלה במשקל קיבצנו כאן מספר טיפים קטנים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגר:


דיאטות להרזיה
דיאטות להרזיה מתוך סוגי הדיאטות הנפוצים לרוב ולבלי סוף, דיאטות להרזיה הן הכוכבות הראשיות, ולכן כשאנו אומרים את המילה דיאטה, רוב הסיכויים כי מדובר בדיאטות להרזיה. הגורמים להשמנה יכולים להיות גופניים או נפשיים, לכן טיפול נכון ומחושב בגופנו יוביל אותנו לתוצאות (ולא רק הפחתה בכמות האוכל)- וחשוב להניח מראש כי הדרך יכולה להיות ארוכה, אולם זו חייבת להיות דרך חיים!


דיאטה לקיץ
הקיץ כבר מגיע, חופיי הרחצה כבר נפתחו, כנראה שזה הזמן לדיאטה. כאשר עולים על בגד ים, אין מה לעשות כל האנשים רואים את אשר יש לנו להציג, בעולמנו לא מקובל בדרך כלל שגברים ונשים יסתובבו בבגדי ים כאשר הם נושאים משקל עודף, הדבר אולי עצוב אך הוא נכון בכל מקום שאליו תלכו. לכן לפני הקיץ כדאי לנסות לבצע דיאטה על מנת שנוכל להיכנס לבגד ים שקנינו ולהסתובב ללא בושה בחוף בים ליד ביתנו.


דיאטה דלת חלבון
כאשר מציגים כיום את המונח דיאטה בעולמנו החומרי והמסחרי, חושבים בעיקר על מראה חיצוני, אך מעבר לכך ישנה הבריאות שהיא חשובה הרבה יותר, השמנה גורמת לבעיות בריאותיות רבות ועל מנת להילחם בהם יש לשמור על דיאטה ביחד עם פעילות ספורטיבית. מעבר למראה החיצוני שגם הוא חשוב, הגוף זקוק לכם הוא צריך שתשמרו עליו, אכילה לא נכונה ולא בריאה פוגעת בגוף וגורמת לנזקים גדולים בטווח הארוך.


דיאטה בהנקה
דיאטה בהנקה אחת השאלות אשר מעסיקות נשים רבות לאחר לידה, היא לגבי נושא ההנקה, האם להניק את התינוק או להאכילו במזון תחליפי שמציעות החברות השונות המתמחות בהאכלת תינוקות? הקילוגרמים העודפים אשר נשארים כמזכרת מן ההריון שזה עתה עברו אותן נשים, ללא ספא מפריעים להן, יוצרים תחושת חוסר ביטחון וחוסר אהבה עצמית. דיאטה קיצונית למעשה כמעט ולא אפשרית כל עוד הן מניקות את תינוקם, אז מה ניתן לעשות על מנת לשלב דיאטה עם הנקה? האם עלייהן להמתין עד לתום תקופת ההנקה על מנת להתחיל בדיאטה?


דיאטה אישית
ההחלטה לפתוח בדיאטה היא החלטה חשובה ואמיצה המלווה בקושי לא קטן. עלינו לצאת משגרת החיים הרגילה שלנו ולעשות שינויים בתפריט ובאורחות החיים על מנת להצליח להשיל מספר קילוגרמים ממשקלנו. לכל אדם מתאימה דיאטה שונה וכל אחד מוצא את הדרך האישית שלו להוריד במשקל


ירידה במשקל
קשה לא להתקל באדם אחד ששבע רצון ממשקלו. אולי זה פשוט קשה להתקל באדם שבע. כיום, למרות המודעות הגוברת ועולה של אנשים לספורט ולאכילה יעילה- הכוללת גם את האסכולה הטבעונית, שבה אוכלים חומרים לא מעובדים כדי לא לפגום בגוף עם חומרים מהונדסים ורעילים, עדיין רבים משוועים לירידה במשקל. מה עושים?


דיאטן מוסמך
ישנן שיטות שונות לרדת במשקל, אולם אף אחד לא יכול להבטיח לכם כי הן בריאות ומתאימות לכם, ואף תשארנה לזמן רב. רבים משייכים את המושג להפחתת שומנים כדי שזה יתפרש באופן חיצוני, אולם הכוונה בדיאטה היא הפשלת עודף בלתי רצוי של מרכיב מסוים (שומן, סוכר, פחמימות וכולי).


דיאטת בננה
כשאומרים את המילה דיאטה זה לא אומר שמתנזרים מיד מהמילה שבאה אחרי, אלא להיפך. זוהי מטרת הדיאטה, וזהו המאכל עליו היא מתבססת. ישנה דיאטה להרזיה, ישנה דיאטה להשמנה. ישנה גם דיאטת פחמימות ודיאטת מספר מסוים של קלוריות, כדי להגביל את האנשים בכמות הקלוריות ליום.


דיאטה יומית
זה נכון שעל דיאטה יש לשמור יום- יום, וזאת מפני שאת חילוף החומרים ניתן לאמוד מדי יום. כשמחלקים את הדיאטה לפרקי זמן קצרים, קל לשלוט בזה. וכך נוצרה דיאטה יומית, כאשר דיאטנים ממליצים על מנת הקלוריות היומית ובנוסף גם על הרכב המזון.


דיאטה ותזונה
העולם המערבי, שבו הכל חייב להיות מהיר, גורר אותנו לאורח חיים לא בריא. התזונה של רוב האנשים אינה בריאה, מזינה ומאוזנת, כאשר אנשים רבים מוותרים על ארוחוות מסודרות ומשלימים אותן בכל מיני פינות באמצעות מאכלים שרעים לבריאות. התוצאה היא השמנת יתר בחלק גדול מהאוכלוסייה, וכן מחלות הנגרמות עקב התזונה הלקויה.


דיאטה דלת פחמימות
דיאטה דלת פחממות היא בדרך כלל הבסיס לדיאטת הרזיה. בהשוואה לדיאטות אחרות, דיאטה דלת פחממות גורמת לירידה מהירה במשקל, אולם אחוזי ההתמדה בה פחותים. ישנן שלוש דיאטות מסוג זה: דיאטת זון, דיאטת אטקינס ודיאטה הנקראת south beach


דיאטה לנערות
דיאטה לנערות ידוע שגיל הנערות גורר עימו שינויים גופניים ולעתים אלו שינויים שעלולים לגרום לבהלה ולמבוכה. האגן מתעגל, בית החזה על- פי רוב תופח, והמחזור המתחיל לפקוד את האישה הצעירה אחראי לגלים של רעב ושינויים בתזונה. עקב כך נוצרת רגישות (בעיקר פסיכולוגית...) לאזורים בהם מצטברים שומנים (כמו באזור הזרוע האחורית או הבטן).


דיאטה לשריפת שומנים
לא קיימים רבים בינינו שמרוצים לחלוטין ממראה גופם, ורבים מאיתנו בעליי נטייה טבעית להשמנה. אז בשביל לקבל מראה חטוב, לשפר את הביטחון העצמי שלנו וחשוב מזה הבריאות שלנו יש לשמור על תזונה נכונה ועל קיום פעילות ספורטיבית באופן שגרתי, כל אחד בהתאם לפעילות יומו.


שיטות הרזיה
לאנשים רבים ישנה נטיה להשמנה, וביחד איתם ניתן להווכח בתופעה הפושה כיום בארצות הברית, תופעת ההשמנה אשר מהווה את הגורמים העיקריים למוות ולסיבות הרוגמות למוות. לכן, לאנשים רבים יש את הרצון או הדחף לרזות, ורבים מהם אכן נמצאים בתחרות קשה עם עצמם כשישנה ביקורת מפנים ומחוץ שלא מקלות עם העניין, שגם כך נתפס כיום בעין שלילית בעיני רוב האנשים.


דיאטת חסה
יש המחפשים עבור עצמם את הדיאטה הטובה ביותר. ישנן דיאטות שתהיינה בעלות תוצאות דומות אצל כל אדם שינסה אותן, ודיאטת חסה היא אחת מהן. כשקל יותר לצרוך קלוריות מאשר להוציא אותן, מנסים כל דיאטה אפשרית, והרבה דבקים בדיאטות כאסח.


אי ירידה במשקל
דיאטה היא נושא מורכב. לא רק נושא התאמתה והרכבתה, אלא בעיקר התהליך עצמו המחייב הרגלי תזונה שונים מאלו שהיו בעבר. אנשים ההולכים לדיאטנים להרכבת תוכנית וביקורת מצפים לשינוי חיצוני או לשינוי בריאותי, תלוי במהות הדיאטה ובמטרתה. כשמדובר בירידה במשקל, הרבה יותר קל לראות תוצאות, וזה מתחיל תמיד בהרגשה הפנימית והאישית של אותו מטופל. אולם מה קורה במצב שלא רואים תוצאות גם לאחר תקופה מסוימת?


דיאטות כאסח
דיאטות כאסח אמנם מביאות לתוצאות מהירות והיא קלה לתכנון- אין צורך במרשם דיאטטי מאיש מקצוע משום שאין התייחסות לנתונים הגופניים של היורד במשקל אלא רק למטרה שלשמה היא נעשית. דיאטות כאסח שמות דגש על מרכיבי תזונה פשוטים על פי רוב שאינם מספקים את כל אבות המזון ואין הקשבה לצרכי הגוף בראייה לעתיק הרחוק, ולפיכך הגוף לכשעצמו משיב מלחמה על כבודו האבוד


דיקור לדיאטה
תוך ניסיון למצוא פתרונות לתופעת ההשמנה, נעשה שימוש גם באקופונקטורה שאחד הפנים שלו זה דיקור לדיאטה. מדובר בעצם בשיטה סינית עתיקה שמקורה עוד לפני 2,000 שנה. היו מחקרים רבים שהראו כי הטיפול נעשה בעצם באמצעות אפקט הפלציבו


דיאטה לפני חתונה
לחתונה שלכם עליכם להיראות במיטבכם. הכלה היא הלובשת בדרך כלל מחלצות צמודות או חושפניות יותר משל הגבר ועליה יראו באמת מה מצב השומנים. מצד שני- ישנם גם לא מעט גברים שיתחילו


דיאטה לפי קלוריות
ישנן דיאטות רבות המכריזות מהי כמות הקלוריות היומית אותה יש לצרוך, ואף ממליצה על מפרט יומי למאכל. לעתים ניתן לקבל את המנה המבושלת ארוזה הבייתה וכל מה שנותר לעשות זה באמת לשמור על שלא תהיה סטייה מאותו התפריט ל


דיאטת פחממות
הפיתוי אמנם גדול ומתאים למטרה חד פעמית לזמן הקרוב בדמות אירוע שאליו רצוי להפחית מנפח הגוף לצורך כניסה לחליפה או לשמלה חתיכית תוך שבוע- שבועיים, האפקט גורף בכולן והוא שוק שהגוף סופג ומגיב באמצעות הרזיה מהירה מאוד


דיאטה כולסטרול
כיום כאשר ישנה מודעות רבה לגוף, לצרכיו ולמראה החיצוני, הדיאטה הופכת לחלק משגרת היום של רבים. דיאטה הפכה לשם נרדף להפחתה בכמות האוכל לצורך הרזייה, כמו גם שם נרדף לתהליך אשר אמור לעשות שינוי במימדים הגופניים. יש המשמינים בעקבות דיאטה, ויש המרזים בעקבותיה וכל זאת תלוי במטרה שלה. ישנן דיאטות


ליווי דיאטן
כל אחד חולם על עוזר אישי שיהיה לידו בזמן שהוא עושה דיאטה, ממש כמו מאמן כושר אישי. חלק מקיימים זאת באמצעות כניסה לפורומים און- ליין, חלק נעזרים במתכונים רשומים לדיאטה וחלק נעזרים בליווי דיאטן שנמצא שם בשטח לאורך כל שעות היום, ועוזר למתלבטים בייעוץ


דיאטת קיטניות
עם הקטניות נמנים השעועית, חומוס, פול, סויה, לוביה, עדשים, אפונה, בוטנים ועוד. מקור הקטניות הוא בצמחים שמניבים פרחים בעלי ערך תזונתי גבוה מאוד. הקטניות עשירות בחלבונים, בויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים והן דלות בשומן.


עלות דיאטן
הוא בזה שרק תזונאי קליני הוא זה אשר בעל תואר אקדמי ומורשים בהענקת טיפול פרא רפואי המוכר על ידי משרד הבריאות ומוסדות בריאות. כשמדובר בשירותי ייעוץ, יש להישמר בין אלו אשר עברו קורס קצר כזה או אחר בכל אחרת מהמסגרות שאינן אקדמיות, משום שלא תמיד יש להם הידע המדעי הנדרש ואינם מסתמכים על שיטות להרזיה מהירה או בלתי מבוקרת.


דיאטת סאות ביץ
לכל אחד או אחת, ויש להתייעץ עם דיאטן לפני תחילת הדיאטה. כמובן שככל דיאטה, השילוב עם פעילות ספורטיבית יכול רק לתרום למטרת הירידה במשקל – אולם ניתן לנקוט בדיאטה הזו גם ללא פעילות גופנית מיוחדת כדי להגיע למטרה


סימני השמנה
אם יש דבר אחד חיצוני שאינו מתיישב בבת אחת עם האסתטיקה של הגוף לאחר תהליך הדיאטה הינו סימני השנה. אלו למעשה סימני מתיחה אשר מספרים כי בעבר אותו העור היה מלא בשומן, ולאחר הסרתו או הירידה במשקל, הוא השאיר את עקבותיו. העור לא חוזר להצטמק ולמימדים של אדם רזה, אלא למעשה קרעים


דיאטת רעב
דיאטת רעב, שייכת לעידן קדום יותר שבו הייתה פחות מודעות לבריאות. אם בעבר היינו מעוניינים להשיל ממשקלנו היינו נוקטים בשיטות רבות כדי לגרום למאזן השלילי הזה בגוף: מלתעות, משלשלים, אבקות, כמוסות הרזיה ואף


לרזות בחודש
דיאטה היא לא תמיד בשביל להוריד במשקל. כך למשל קיימות דיאטות מיוחדות לצמחונים שמטרתם לתת להם את כל הערך הקלורי לו הם זקוקים, קיימות דיאטות לחולי סוכרת, קיימות דיאטות לאנשים שסובלים ממחלות שונות ולא יכולים לאכול מזונות מסוימים וכמובן הדיאטות המקובלות ביותר – הורדה במשקל. לפעמים ההורדה במשקל היא מטעמים חיצוניים בלבד ולפעמים מטעמים בריאותיים. ידוע כי משקל עודף הוא לא בריא ועל כן נדרש


מוצרי דיאט
בכל מוצר דיאט מפורט בגב האריזה הערך הקלורי. חברות רבות נוהגות לפרט את מס´ הקלוריות ל100 גרם למוצר וגם למנת הגשה כמה קלוריות היא כוללת. אדם בדיאטת הרזיה יאכל כ1500 קלוריות ביום והחישוב המתמיד יסייע לו בהליך ההרזיה


מעקב אחר דיאטה
כל אדם מתחיל בדיאטה מסיבות שונות. אדם אחר יתחיל דיאטה במטרה לעזור, השני בכדי להוריד את הכולסטרול באדם והשלישי יעשה דיאטה כי הוא חולה בסוכרת וצריך להתאים את התזונה שלו על מנת לשמור על בריאותו. להתחיל בדיאטה מסודרת, הן באופן עצמאי והן בסיוע של דיאטנית מוסמכת או תזונאית קלינית זה תמיד


דיאטות אורז
דיאטת אורז, מלבד העובדה שהיא מסייעת מאוד לירידה במשקל כאשר נוקטים בה בצעדים הנדרשים, מסייעת גם לטיפולים במחלות לב, בלחץ דם, בעיות בכליות ועוד. מדובר בדיאטה ותיקה מאוד שנמצא יעילה ומבטיחה תוצאות ממשיות ומהירות. דיאטת אורז כאשר היא למען הורדה במשקל תגביל אכילה של מוצרים אחרים כמו שומן, מזון מעובד, סוכר ועוד.


דיאטת סנדוויצים
ישנן דיאטות רבות שקובעות את המפרט התזונתי עליו ישען גופכם למשך תקופה ארוכה, ולמעשה עליכם להחליט ולפעול בדיוק על פי ההוראות כדי שהדיאטה תצליח. אולם מה כאשר מדובר בדיאטת סנדוויצ’ים? מדובר בדיאטה שבה למעשה יש לאכול פעם ב3-4 שעות (לא כולל את שעות השינה, שממילא מהוות שעות רבות של צום לגוף).


דיאטת סוג דם
תזונה היא עצם קיומנו. היות ולכל בן אנוש יש מקורות משלו על פני הסרגל הגיאוגרפי ואבות – אבותיו היו חיים על פני יבשת אחרת לגמרי – כנראה שיש לו סוג דם אחר משל ידידו ביבשת האחרת. אותו סוג דם היה יכול להצביע על רמת החומציות, פעולות העיכול, רגישות חיסונית ועוד, וכן לכל אחד יש מקורות מזון אשר היו נכונים לאותו איזור גיאוגרפי.


דיאטת הפחממות
פחממות הן חומר הדלק של גופנו, הן מספקות את סוגי האנרגיה השונים. המילה פחמימה מורכבת משתי מילים: פחמן ומים, התאית והעמילן עשויים פחמימות אולם גם סוכרים שונים. הפחמימה הינה התרכובת הנפוצה ביותר על פני כדור הארץ ומאפשרת מעגלי חיים רבים בזכות תהליך פירוק הסוכר (כלומר פירוק הפחמימה) בתהליך


דיאטה למבוגרים
גופו של אדם נבנה על פי תזונתו, ומושפע בעיקר מהחומרים שנכנסים לו לגוף. אין להציע דיאטה לילד רך שגופו זקוק לכל אבות המזון או דיאטה לנערה למשל את הדיאטה שמוצעת למבוגרים במינונים שיכולים להיות קיצוניים. ישנם גילאים קריטיים שבהם ישנה חשיבות קריטית שתחרוץ את עתידו הבריאותי של הגוף לכמות ולאיכות


דיאטת ירקות
ירקות הם חלקי הצמח האכילים, כאשר אלו גדלים בתוך האדמה או בצמוד לה. ההבדלים הרמות הסוכר שבפרי מול הירק הם משמעותיים, ולא רק הם. ישנם ויטמינים שנמצאים במיוחד בפירות ויש כאלו שבמיוחד בירקות, אולם מה זה פרי ומה זה ירק


דיאטן קליני
בבואנו לבחור דיאטן קליני חשוב לשים את פעמינו על מס´ דגשים חשובים במיוחד. חשוב לעשות סקר שוק מקיף ומלבד הסתמכות על אתרי האינטרנט, שכן הם לא תמיד אמינים, רצוי להתייעץ עם רופא משפחה, עמיתים לעבודה, חברים וכו´. כמו כן רצוי להשיג המלצות על הדיאטן הקליני , לוודא כי מוענק לכם יחס אישי. דיאטן קליני אחראי


דיאטה לכל החיים
תיאוריות רבות צמחו לגבי השפעות הגיל על הנטייה להשמנה ועל הרגלי אכילה. הרגלי אכילה אמורים להיות שונים מאדם לאדם על פי יכולת חילוף החומרים שלו, מצבו הנפשי, ההתנהגות הנרכשת, המטען הגנטי שלו ועוד. לעומת זאת, נטייה להשמנה הינה על פי רוב גנטית, כלומר – שילובם של מאכלים מסוג מסוים עלולים


דיאטות לצעירים
האמריקאית שמתבססת לא פעם בסרטים שאנו רואים על לבוש, מותגים והופעה חדרה גם לארץ ישראל ומשפיעה על רגשותיהם וחיצוניותם של צעירים רבים. בעקבות המודעות הגדולה מרגישים לא פעם צעירים בעלי עודף


דיאטה בריאות
דיאטה בריאות היא הגדרה רחבה מאוד לסוגים רבים של דיאטות ופעמים רבות היא מוכרת עם דיאטות כגון דיאטת תה סיני, דיאטת אורז ועוד מיני דיאטות משונות שכאלה. אך ההנחה הזו היא שגויה בעליל וגורמת ללא מעט אנשים להתאכזב כל פעם מחדש ולאבד ביטחון עצמי שנבנה אט-אט. דיאטה בריאות תהיה כל דיאטה שהיא


דיאטות מבוקרות
דיאטה היא השקפת עולם. יש כאלו שמאמינים כי דיאטה היא חד פעמית ונמשכת כתקופה מסוימת (נניח חודשים), ויש המאמינים כי דיאטה היא חד פעמית, למשך תקופה של כל החיים. בין שני אלו, ניתן לרקום דיאטה אשר ניתנת למעקב, כולל הדחף למתוקים או למאכלים מסוימים, ומתי הוא מגיע. דיאטה מבוקרת לא תיתן יד להתקפי הזלילה המשמינים בשעות הערב המאוחרות כאשר אנו עייפים או כפיצוי רגשי על משהו אחר. התקפים


דיאטן בצפון
איזור המרכז מתבטא באינספור בתי עסקים צפופים שנמצאים אחד סמוך לשני. כך למשל בתל אביב ניתן למצוא דיאטנים כמעט בכל מקום. בין אם מדובר בקופות החולים ובין אם מדובר בדיאטנים פרטיים ניתן למצוא אותם בכל מקום במרכז. אזור הצפון הוא קצת קשה יותר שכן הוא מתבטא ביישובים פרטיים רבים, בקיבוצים ומקומות


אי ירידה במשקל
ניתן לומר בוודאות כיום, כי בעולם החומרי שסביבנו אנו לא יודעים להבחין בין מוצרים שמשווקים לנו בדרך מסחרית גרידא במסווה של מוצרי בריאות, בעוד שבפועל תפריטי דיאטה הם עתירי מרכיבי מזון שלא רק שאינם נחוצים לכם, אלא עושים את הפעולה ההפוכה מהכוונה התחילית. קחו לדוגמה את המשקאות הטבעיים למיניהם


דיאטת חיטוב
באמצעות האוכל ניתן לשלוט על כמות החומרים הנכנסת לגוף ולהשפיע גם על אלו היוצאים, אולם לא ניתן לקבוע דיאטה שתהיה מסוגלת לחטב גוף, מבלי שתהיה פעילות גופנית ודיאטה. הרי מהו חיטוב? הכוונה היא לא לגוף של חוטבי עצים או פיטנס, אלא גוף רזה יחסית או שאינו בעל שומנים יחסית למשקל הגוף הרזה, והשרירים


איך לעשות דיאטה
רוב האנשים שנכנסים למשטר אכילה, עושים זאת מתוך צורך פנימי להוריד במשקל ולרדת בממדי הגוף. חלק אחר מן האנשים עושה זאת על מנת להגיע לאיזון בין מרכיבי המזון אצלם בגוף בשל עודף פעילות של אנזימים או חוסר בפעילות פירוק. בין דיאטה זו או אחרת, המשותף הוא שינוי בהרגלי האכילה, כאשר השינוי נעשה בהדרגה, ואם אפשר, אז שלא תהיה ניתנת להרגשה. אחרי הכל שינויים קלים באורח החיים יכולים להיות שינויים


דיאטה להורדת משקל
יש מי שמרזה גם מבלי לעשות דיאטה ויש מי שצריך לעבוד על זה קשה. הכל נעוץ בחילוף החומרים בגוף שבסיסו עניין הרגלי האכילה. חשוב לדעת כי מה שאתה אוכל ביום או בשבוע ישפיע באופן שונה על אדם עם נתונים גופניים דומים לשלך, משום שכל אדם מצטייד בנתונים גנריים אחרים. בדיקה של נתונים גופניים תעלה את השיטה הנכונה עבורך


דיאטה תפריט בריא
אין ספק שנכנסה לתודעה שלנו המודעות לבריאות. אפילו ברשתות המזון המהיר הבינו את זה. אם לפני עשור היה מקובל לרוץ ולהזמין המבורגר במתפחת שמרים, הרי שכיום נהוג לרוץ ולחטוף סנדוויץ´ בריאות על פי עקרונות התזונה המאוזנת. הסנדויץ´ יכיל תמיד מרכיבי מזון שונים ומגוונים כמו נתחי נקניק, רצועות עוף, בשר או דגים, ממרח ורוטב. האם כל המרכיבים כאן בריאותיים? התשובה טמונה בכמויות שנכנסות לגוף סך הכל. חשיבות מרכיבי התזונה אדירה, יש לה השפעה על המשך הדיאטה שלכם. אפילו אם מגדירים אותה


לשרוף שומנים
מי מאתנו לא עומד לעיתים קרובות מדי מול המראה וחושב לעצמו שהיה מעוניין להוריד עוד כמה קילוגרמים מיותרים. אורח החיים המערבי המתאפיין בסדר יום לחוץ על פי רוב, מתחיל בשעות הבוקר כאשר אנו מתעוררים ומתחילים במרוץ האינסופי בניסיון להספיק כמה שיותר דברים. צריך להתארגן לעבודה, להעיר את הילדים ולדאוג שיתלבשו ושלא יאחרו לבית הספר. את ארוחת הבוקר הכול כך חשובה חוטפים באוטו בדרך לעבודה במקרה


טיפים לדיאטה מהירה
דיאטה אינה עניין קל, וכשמדובר בתהליך שלם, יכולות להיות מגוון של נקודות שבירה לאורך פס הזמן הארוך שבו מתנהלת הדיאטה. פס זמן ארוך? למה הוא צריך להיות ארוך אם יש לנו מולנו בעיקר מטרה אחת, כמו למשל להיות רזים לכבוד חתונתנו, דיאטה לאחר לידה, אירוע משפחתי או הופעה למשל? הרי המטרה היא לעמוד


שיקולים בתהליך דיאטה
תהליך דיאטה שהוא סוף מעשה במחשבה תחילה. יש לתכנן דיאטה ולהיות מדויקים כדי שהיא תצליח. כדי שלא לעמוד בפיתויים של הגירויים הראשוניים ההישרדותיים הללו, יש לתכנן מראש תוכנית פעולה שתתאים לכל מצבי ההצלחה והכניעה הצפויים להגיע. רוב הדיאטות נעשות במטרה להפחית במשקל לפני אירוע מסוים, כמו למשל דיאטה לפני חתונה או אירוע, דיאטה אחרי לידה ועוד. כאן האולטימאטום מסומן וברור, על כן


להתחיל דיאטה
ההחלטה על התחלה של דיאטה נעשית באופן עצמאי, אך אין הדבר אומר שגם את התהליך עצמו חייבים לעבור לבד. השיטה בה נבחר לבצע את התהליך, סוג התפריט, המטרות שאליהם נרצה להגיע וקצב ההתקדמות הם פרמטרים שנצטרך לבחון ובשביל שנוכל להחליט טוב יותר, ניתן ומומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מתחום התזונה


דיאטה בשבוע
במקרים רבים, רצונם של האלה המתחילים דיאטה היא להגיע לתוצאות הרצויות מהר ככל האפשר. הדבר מאפיין את האופי האנושי בכלל שכן כולנו רוצים להתקדם ושואפים להשגת מטרותינו בצורה האפקטיבית ביותר, אך לעיתים הדבר נובע מעצם קיומו של אירוע או מועד מסויים בו אנו רוצים להיראות במיטבנו. דיאטה לפני חתונה למשל היא דוגמא טובה לכך, וזוגות רבים נוקטים במשטר דיאטה שיביא אותם להורדה במשקל ולמראה טוב


דיאטת אטקינס תפריט
בעולם ההרזיה והדיאטות קיימות שיטות שונות לאיבוד משקל בצורה נכונה ומבוקרת. למרות הרצון לאבד משקל כמה שיותר מהר ולהגיע למצב של גוף חטוב תוך מספר שבועות, מומלץ לעשות תהליך מבוקר של ירידה במשקל על ידי תפריט מאוזן שישיג את התוצאה הרצויה בדרך המתאימה לגוף ולא יגרור תופעות שיפגעו


דיאטה ללא גלוטן
אנו עדים בשנים האחרונות לתופעה של רצון ומודעות גבוהה לשמירה על הבריאות, ככל שרמת החשיפה שלנו לנתונים רפואיים הולכת וגדלה. ישנן דיאטות מסוגים שונים – להגברת או להפחתת הכמות של מרכיב מזון מסוים, כמו גם דיאטה לצורך מטרה כמו העלאת מסת שריר, או דיאטה שנועדה להפחית שומנים כמו למשל ה


עודף שומן
בעיית עודף שומן ומשקל עודף קיבלה כבר מזמן הכרה בתור המגיפה של המאה 21. אורח החיים המערבי, העבודה במשרדים והטכנולוגיה המפתחת לצד תעשיות המזון המעובד העשיר בשומנים רווים, הובילו לפחות ופחות פעילות גופנית ויותר השמנה בקרב רוב האוכלוסייה המבוגרת והצעירה כאחד. בנוסף לחוסר בפעילות גופנית,


דיאטת נוזלים
למרות המקובל לחשוב והאסוציאציות שמעוררת המחשבה על כך, דיאטת נוזלים לא חייבת להיות מענה ולגרום סבל. המחשבה המקובלת בדבר הרעה המוגבר כתוצאה משימוש בנוזלים בלבד רחוקה מלהיות נכונה במציאות. בפועל, תזונה שמתבססת על צריכת נוזלים הנעשית בתיאום עם תזונאי מוסמך או דיאטנית מקצועית והינה מאוזנת כראוי יכולה להיות מועילה ביותר בזכות מרכיבי המזון החיוניים לגופנו גם בזמן דיאטה


הורדה במשקל במהירות
העניין הוא שבדיאטות בזק ניתן לפעמים לראות ירידה במשקל, אולם זה לא אומר שלא תצמחנה לכם בעיות עקב השינוי הדרסטי בגוף, שלא לדבר על תחושת רעב בלתי פוסקת לא תמיד רואים תוצאות של גירעון קלורי, כלומר איבוד השומן כנראה מתרחש אולם לא נראה בשלבים


דיאטה להרזיה באינטרנט
תזונה נכונה ושמירה על משקל מתאים הם מתכון ידוע ומוכר לחיים בריאים ואריכות ימים. השמנת יתר הפכה למגיפה של העולם המערבי המודרני ורופאים, תזונאים ומדענים רבים מנסים למצוא לה פתרון. אורח החיים המודרני אינו כולל עבור רובנו פעילות גופנית מסודרת. רובנו עובדים במשרד ובדרך כלל יושבים מול המחשב, או נוסעים ברכב לפגישות. שעות העבודה הארוכות אינן מותירות לנו הרבה זמן פנוי בשביל להקדיש לפעילות


דיאטה בגיל ההתבגרות
מתבגרים חייבים לאכול מכל אבות המזון, על פי האסכולה של דיאטנית אישית. תפריט מאוזן חייב לסייע לעצמות להתפתח עם מינרלים כמו סידן, ומחסני הסידן המצויידים ישמשו לתצרוכת עתידית, כשישנו תהליך של שקיעת סידן עד אמצע שנות העשרים.


דיאטה לסוכרתיים
מחלה מתמשכת היא עובדה שנמצאת לצד הלוקים בה באופן מתמשך, ומסוגלת לשנות את עוצמתה בהתאם למצב הבריאותי של החולה. בסוכרת, המפתח החשוב ביותר לשמירה על יציבות ואיזון. על כן, חולים סוכרתיים זקוקים לתפריט מיוחד שיהיה מתאים להם באופן אישי על פי הצרכים האישיים של כל אחד ובהתחשב בנתוני הגיל, מין, משקל גוף עדכני ומשקל גוף בריא, מידת הפעילות הגופנית ואורח החיים. דיאטן קליני יכול לספק את התשובות לכך, ובינתיים נותר לקרוא על כך בין אתרי האינטרנט השונים והכתבות. כ


דיאטות לילדות מלאות
תהא אשר תהא הסיבה להשמנה בילדים ובילדות, הדבר גורם בדרך כלל טראומה לילד, אשר מרגיש בוודאי מגושם, חסר תועלת ומושא ללעג בידי שותפיו לכיתת הלימודים. כאשר מדובר בילדות, מדובר בגיל שבו ההתפתחות עדיין לא הסתיימה,


דיאטות לקיץ
גוף האדם זקוק לאנרגיות מרובות יותר בחורף בדרך כלל, על מנת להפיק אנרגיה לחימום הגוף ולהתנהלותו. לכן ישנה נטייה בחורף לאכול מאכלים שמעניקים אנרגיה זמינה, כמו למשל שוקולדים, עוגיות שמשתלבות טוב עם שתיה חמה (קפה, שוקו, תה ועוד) ושאר מתוקים למיניהם.


דיאטה ואיזון תזונתי
הרכבת תפריט דיאטה להורדה או עלייה במשקל היא עניין מקצועי וצריכה להיעשות בפיקוח של מומחה תזונה מוסמך. דיאטה נכונה תהיה כזו שעונה על הצרכים והמטרות הראשוניות ומביאה לתוצאות הרצויות. הדבר נעשה למעשה על ידי שינוי הרגלי האכילה, שיכול לכלול הורדה או הוספה של מזונות, התמקדות במזונות ואבות מזון שונים ועוד במטרה להגיע לאיזון תזונתי נכון בגוף. על פי מטרות הדיאטה ניתן לדעת באילו רכיבים עלינו להתמקד ולאכול יותר או פחות וכן להתחשב בזמני האכילה שכן לסדר וההרגלים יש חשיבות רבה בהשגת


דיאטה ותוספי תזונה
תוסף תזונה – כשמו, כן הוא – נוסף למזון הרגיל. מטרתו היא אספקת חומרים חיוניים כתוספת לקיים: ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן או חומצות אמינו הנמצאים בכמות שאינו מספקת או נעלמים מהדיאטה הרגילה. ישנו הבדל סמנטי בין תוסף תזונה כמו זה שהוזכר לעיל וכמו תוסף מזון המחזק או מוסיף על מוצר מזון ספציפי, כמו למשל ויטמינים שמוספים למעדני חלב או לדגני בוקר. היות ודיאטה בישראל היא שם תחליפי בדרך כלל להרזיה, תוספי תזונה נתפשים לרוב כתוסף אשר מעשיר אותו במרכיבים החיוניים לגוף. האומנם? נכון


כמה קילוגרמים ניתן לרזות בשבוע?
ל מנת להפחית משקל מהגוף, העקרון אמור להיות כזה פשוט: האנרגיה הנכנסת לגוף אמורה להיות פחותה יותר מהאנרגיה שנפלטת מן הגוף. ידוע כי דיאטה מהירה היא מתכון בטוח לעלייה מהירה במשקל. דיאטה מהירה נשמעת כפתרון קסם לבעיית משקל עודף, במיוחד לגיל הצעיר אשר אוהב לראות תוצאות בטווח הזמן המיידי.


בניית תפריט דיאטה
בניית תפריט דיאטה מאוזן ומתוכנן הוא אחד האלמנטים הקריטיים במטרה להפחית במשקל. את התפריט יש לתכנן בצורה נכונה ובאופן שיתאים לכל אחד באופן אישי. אנשים שונים הם בעלי צרכים ורצונות שונים וכמובן נתונים פיסיים שונים שמשפיעים על הרכבת תפריט הדיאטה. התפריט צריך להתחשב במשקל ומבנה הגוף ובמשקל אליו רוצים להגיע בסוף התהליך, באורח החיים השונה של כל אדם, סדר היום שלו והרגלי


דיאטה כתפיסה הוליסטית
התפישה ההוליסטית גורסת כי הגוף הוא מערכת אחת שלמה, ואפשר אפילו לחבר את הגוף ואת הנפש ביחד, כשאחד משפיע על השני באופן ישיר ובלתי אמצעי. כשמדובר על דיאטה כתפיסה הוליסטית, ישנו סיכוי גדול יותר להצלחת הדיאטה. ומדוע? כשהגוף מרגיש שלא טוב לו, או שישנו מצב רוח ירוד (דיכאון), זה יכול להצביע רק על תזונה לא מספקת או לא נכונה.


דיאטות לחולי סכרת
אנשים החולים במחרת הסכרת זקוקים לדיאטה מיוחדת שתאפשר להם לרדת במשקל תוך כדי שמירה על רמה תקינה של סוכר בדם. כאשר מדובר באנשים החולים בסכרת מדובר על אנשים שממילא מוגבלים במאכלים אותם מותר להם לאכול, וכאשר מדובר בתפריט הדיאטה שלהם, רבים מהם אינם מצליחים לעמוד בו ונשברים במהרה, מפני שלרוב מדובר בתפריט מאוד משעמם ולא טעים. רמת הסוכר הגבוהה בדמם של חולי הסכרת, משבשת


טיפים מתקדמים לשריפת שומן
עולם המזון שסביבנו מורכב מארבעה אבות מזון בסיסיים והם החלבונים, הסוכרים, ויטמינים ושומנים. השומן הוא מרכיב המזון המשמעותי ביותר בתזונה שלנו ואין אפשרות להתקיים בלעדיו. כאשר השומן נמצא בגופו בכמות עודפת, הוא מצטבר בגוף ובכלי הדם בצורה מסוכנת ועלול לפגוע בבריאותנו. על מנת לשמור על רמה מאוזנת של שומן בגוף, יש


דיאטה ואיזון תזונתי
בעולם המערבי הפכה הדיאטה לחלק בלתי נפרד מאורח חייהם של אנשים רבים וכמעט אין אדם שלא ניסה לפחות פעם אחת בחייו לשמור על תפריט דיאטה מאוזן שכן חשיבות המראה החיצוני ולעיתים גם הבריאות הגופנית מחייבת אותנו לעשות זאת. אנשים שונים הם בעלי הרגלי תזונה שונים. חלקם לא חשים כלל את הצורך בשמירה על המשקל והמראה ומרשים


דיאטות הרזיה באינטרנט
דיאטת הרזייה באינטרנט או דיאטה און ליין כפי שרבים מכירים אותה היא שיטת הרזייה נפוצה ומקובלת אך חשוב מאוד לדעת כיצד לעשות אותה, ועוד יותר חשוב להיעזר בשירותים של דיאטן או דיאטנית מקצועיים. אם נחפש בעצמנו דיאטה מסוימת באינטרנט, סביר להניח שנגרום לעצמנו נזק הרבה יותר מתועלת. אם נקלית את


דיאטה או הרזייה מהירה
כל האנשים הרזים שומרים על תפריט נכון ועל תזונה מאוזנת באופן שתורם להם לשמור על משקל גופם, אם זה באופן מודע או באופן בלתי מודע. כאשר רוצים לבנות דיאטה נכונה שתעזור לנו להפחית במשקל וגם לשמור על המשקל אליו הגענו לאורך זמן יש להימנע מדיאטות


ניתוח לקיצור קיבה
ישנם הרבה אנשים אשר התייאשו מהדרכים הקונבנציונאליות לירידה במשקל, וניסו כבר כל דיאטה שקיימת עלי אדמות כולל דיאטת פחמימות, דיאטת חלבונים ועוד. עבור אנשים אלו ניצבת האפשרות לעשות ניתוח קיצור קיבה לצורך הרזייה וירידה מהירה במשקל. הפעולה הקיצונית הזאת אינה מתאימה לכל אחד, משום


דיאטה ככלי להרזיה או תפריט תזונתי?
אורח חיים בריא נמדד גם על פי התזונה. המזון שנכנס לגוף יכול להגדיר את תפקודו של הגוף, וממש על פי שיטה זו, שליטה בכמות ובאיכות המזון עשויה להשפיע על הגוף על פי תמרון מתוכנן מראש. מי שמעוניין לעשות שינויים בתפריט הם בדרך כלל מי שמעוניין לעשות


תפסיקו לומר דיאטה
מספר הדיאטות הקיימות וכן הרווחות כיום הינו גדול יותר ממספר הסניפים של כל מרכזי הקניות לטבעונים ובתי הטבע למיניהם. עובדה זו מגדילה את הסיכוי שיותר ויותר אנשים עושים דיאטה. המודעות לאופי המזון הנכנס לגופנו צוברת תאוצה וכך דרך החיים הקולינרית של אנשים רבים משתנה – במיוחד באוכלוסיות שמכתיבות


ניהול יומן תזונה
האויב הכי גדול שלנו הוא אנחנו. היה מי שאמר שהוא נמצא בתת- המודע, אולם הכוח האמיתי הוא כוח הרצון, זה הגלוי – משום שכאשר אנחנו ממלאים אחד לאחד את רצוננו, אנו מקבלים חיזוק מיידי מהעניין – החיזוק המשמעותי ביותר, אנחנו מעריכים את עצמנו יותר על הגשמת המטרות שלנו. עניין זה יכול להתבטא בהפסקת


מה עם דיאטה לנוער?
כל מי שרוצה להאריך בשנים ולחיות חיים בריאים ואיכותיים יותר חייב לחשוב במונחים של תזונה נכונה ומשקל נכון. אכילה נכונה משמעה דיאטה, ודיאטה היא עבודה קשה. להישאר רזה זו משימה לא פשוטה בעיקר עבור אנשים מבוגרים. עם הגיל גם קצב חילוף החומרים שלנו יורד וקשה לנו יותר לשרוף קלוריות ולרדת במשקל. למרות כל הקשיים


איך צמים בצורה בריאה?
כאשר מנסים לרדת במשקל ולפצוח בדיאטה שתשיב לנו את המראה החטוב והאטרקטיבי לו אנו מייחלים ישנה נוסחה מאוד פשוטה אם כי מעט קשה לביצוע: בשורה התחתונה, בשביל להרזות ולאבד משקל מיותר, יש להוציא יותר אנרגיה בדמות קלוריות מאשר כמות הקלוריות אותן אנו צורכים בכל יום. תהליך זה שהכרחי


דיאטה און ליין
עודף משקל כבר הוכרזה על ידי רופאים רבים ומומחי תזונה ובריאות למגיפה החדשה של העולם המודרני. מדובר בתופעה הרסנית אשר גובה אלפי קורבנות מאופן עקיף מדי שנה. הוכח על ידי מחקרים רפואיים שעודף משקל מוביל למחלות לב ולבעיות אחרות העלולות לקצר באופן משמעותי את תוחלת החיים. זו הסיבה שאנשים


דיאטה לחיטוב
אתם יודעים שאתם מעוניינים בדיאטה, כלומר לרזות.אבל לא סתם לרזות, אלא לקבל נופך שרירי בגוף. טוב, אולי לא ממש שרירי, אבל רצוי שלא תהיה שכבה נוספת בין השרירים לידיים מה שידגיש כי יש לכם למעשה שרירים נוקשים


לרדת במשקל ללא דיאטה
מהי דיאטת החלומות? כל אחד היה רוצה למצוא את נוסחת הקסם בעבורו, שתגשים לו את המשאלה: לעבור את דרך החתחתים הזו לאורך משעולי הדיאטה, לא לסבול מנקודות השפל או הגאות כשהאוכל קורא מן המקרר או מחלונות הראווה לממכר שוקולד, מוצרי אפייה או בבית, הסביבה שאמורה לשתף אתכם פעולה ולא לפתות


דיאטה לחיטוב
לכם למעשה שרירים נוקשים. אז איך עושים את זה? גם אם אתם רזים, אבל מעוניינים במראהאלא לקבל נופך שרירי בגוף. טוב, אולי לא ממש שרירי, אבל רצוי שלא תהיה שכבה נוספת בין השרירים לידיים – מה שידגיש כי יש לכם למעשה שרירים נוקשים. אז איך עושים את זה? גם אם אתם רזים, אבל מעוניינים


איך לא שוברים את הדיאטה
דיאטה היא שינוי בהרגלי האכילה, ולפעמים גם בהתנהגות. משהו חייב להשתנות על מנת שיהיה אפשר להגיע לתוצאה ככל שהשינוי יהיה הדרגתי יותר, כך פחות נבחין בשינוי, הגוף יקבל זאת בפחות דרמות, ויסתגל למצב החדש. והסתגלות למצב החדש זה אומר ניצחון. מתי אנחנו שוברים דיאטה? גם כשהגוף כבר


דיאטה לנשים
נשים תמיד דואגות לגבי המראה שלהם, וישנן נשים שתמיד ירצו לעשות דיאטה כדי להיפטר מכמה קילוגרמים שנראים להן מיותרים.אבל צריך לדעת לעשות דיאטה בחכמה, כל אישה צריכה לדעת מה לאכול, איך להתאמן מה לא לעשות בזמן הדיאטה ואיך לשרוד את השינויים בהרגלים היום יומיים.


דיאטה טובה לנשים
בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לחיים בריאים ולחשיבות המכרעת שיש לתזונה על אורח חיינו וההשפעה שלה על הסיכון לחלות במחלות, אנשים רבים פוצחים בדיאטות הרזיה. נהוג לחשוב שנשים עושות דיאטה יותר מגברים אולם המצב אצל נשים וגברים זהה. נשים רבות מחליטות


דיאטה לתוצאה מהירה
אנחנו יוצאים ליותר מכמה דקות מהבית, וכבר מרגישים את הרעב, במין חרדת קיום כזו הורגלנו, שצריך לרכוש כמה שיותר מזון לבית, לאגור כאילו מתרחשת ובאה מלחמה, ובעצם יש מלחמה


שיקולים בתהליך דיאטה
מי שהמציא את הדיאטה, לא ידע עד כמה זה גאוני; העובדה שדיאטה לעולם לא נגמרת היא כנראה סוד מסחרי. דיאטה היא תהליך ולא שום פתרון פלא חד פעמי, דיאטה היא דרך חיים ואין דיאטה אחת, אלא אין- סוף, בהתאם למצב הבריאותי הנתון ולזה שחותרים לקראתו. הדילמה הראשונה לאחר שהבנו מה מטרת הדיאטה


כך מתחילים דיאטה
מכאן זה מתחיל, ופה, בעצם- זה מסתיים. זה מוכר לכם? אנשים רבים מוליכים את עצמם שולל ברעיון שלעשות דיאטה זה בעצם לסבול. מה שכן- העניין בדיאטה, זה שהוא כורך שינוי התנהגות, משהו בהרגלים חייב


דיאטות בריאותיות
מחקרים מתחום הבריאות והתזונה מצביעים על מסקנות חד משמעיות לפיהן אנשים המנהלים אורח חיים בריא ומקפידים על תזונה נכונה ומשקל תקין, חיים שנים ארוכות יותר וכן איכות חייהם טובה יותר מפני שהם פחות נוטים לחלות במחלות הקשורות לעודף משקל. באופן כללי מחלות הקשורות לעודף משקל הם סוג של


דיאטות מסוכנות
כל שינוי בהרגלים עלול לעלות בבריאות, לחיוב או לשלילה. זו הסיבה, שכאשר אדם מסוים מחליט כי עליו לעשות שינוי מסוים תזונתי, עליו להתייעץ עם איש מקצוע בתחום, כמו יועץ קולינרי, דיאטן ועוד. כשאנו רוצים להשיל ממשקלנו, אנו אומרים שדבר ראשון עלינו לעשות דיאטה, ומה אחר כך? אנו סומכים על עצמו כי אנחנו


כיצד מצליחים עם דיאטה אונליין
אידיאל היופי המערבי העדכני אומר שאנחנו צריכים להיות רזים על מנת להיראות במיטבנו. אפשר אולי להתווכח בנושא ולחלוק על התפיסה לפיה רק אנשים רזים הם אנשים יפים, ולהתנגד לתופעה לפיה אנו מחנכים את הבנות שלנו להיות רזות מאוד, ולהקפיד על כל דבר שהן מכניסות לפה עד למצב של אובססיה, אולם לא ניתן להתווכח


כיצד מתכננים דיאטה
מזל טוב. הגעתם להחלטה הנכונה שעליכם להתחיל דיאטה כדי להוריד במשקל ולנהל אורח חיים בריא ונכון יותר. תופעת המשקל העודף נחשבת למגיפה של העולם המערבי כאשר אחוז התמותה של אנשים כתוצאה מבעיות גופניות ומחלות שמקורם בתזונה לא נכונה ובמשקל עודף עולה כל שנה. הגוף שלנו הוא הדבר היקר והחשוב שיש לנו, כאשר ישנה גישה פילוסופית שאומרת שהגוף שלנו הוא למעשה הדבר היחידי שבאמת שלנו בעולם הזה


דיאטה ללא ירקות
כשמוסיפים תוספי תזונה, זה אומר פחות נפח בגוף מצד אחד של חומרים. מצד שני, רצוי לא לקחת תוספי תזונה על חשבון הירקות: הקיבה כל כך עסוקה בפירוק של החומרים הבריאים של הירקות, שכבר רצוי לאכול אותם


דיאטה בראש
שאז הרי באמת מצטבר בבטן צבר אוכל שהגוף לא יודע לפרקו. כשמדובר באנשים בריאים, כל דבר קטן – כמו למשל מצבי רוח או דפוסי התנהגות קבועים עלולים לשנות את התמונה, ובכך עשויה להיות טמונה העובדה של אי ירידה במשקל


דיאטה עם לווי אישי
בכל דיאטה שאדם בוחר או צריך לעשות יש צורך בבדיקות דם ולקיחת מדדים כאלו ואחרים, כדי שיהיה ניתן לומר מה מאבות המזון מצוי בגופו בעודפים ובמה לוקים בחסר. בנוסף, ניתן לאתר מחלות כאלו ואחרות הגורמות למגבלות בתכנון הדיאטה והתפריט החדש. זו הסיבה שדיאטן קליני הוא הכתובת לכך. הדיאטן מלווה את הדיאטה לכל


מה זה דיאטה קלינית?
הדיאטה הבטוחה, הנכונה ביותר והמתאימה לך ולגופך היא דיאטה קלינית. המטרה של הטיפול התזונתי היא ללמד אותך ניהול נכון של מאזן מרכיבי המזון שלך בצורה מאוזנת. דיאטה זו כוללת רכיבים הכרחיים וחיוניים לקיום והתפקוד התקין של הגוף תוך התאמתו למצב הרפואי, וזאת בכדי להביא את המצב התזונתי לאופטימאלי. מצב תזונתי תקין מביא לתוצאות טובות יותר לטיפולים רפואיים. קיימת התאמה לצרכים המיוחדים שלך,


דיאטה ככלי להרזיה או סגנון תזונתי?
על פי המילה האנגלית Diet המורה על דרך תזונה מסוימת, ניתן להסיק כי הפחתת משקל היא רק התחום הצר של העניין ויש דרכים רבות להיזון מן המאכלים שסביבנו, יש רק להקדיש תשומת לב לגבי המטרה והאמצעים. הרמב


דיאטה בתקופת החגים
מי מאיתנו לא מכיר את זה, תקופת החגים מגיעה ואיתם מגיעות גם כל אותן סעודות חג הכוללות הרבה מאוד מטעמים מיוחדים שרובנו מחכים להם לאורך כל השנה. לכל חג יש את המאכלים האופייניים לו כשר לא תמיד מדובר דווקא באוכל הכי בריא ודיאטטי. למשל, בחג הפורים אנו מוקפים כל העת באזני המן טעימות שנעשו עם מרגרינה, ובחנוכה אנו אוכלים לביבות חג וסופגניות, ואיך אפשר לשכוח את עוגות הגבינה של חג


מה זה דיאטת נקודות?
מי שעושה דיאטה שומר או לפחות מעוניין לשמור על כמות האוכל הנכנסת ולפעול בשביל להוציא אותו מהגוף. ואיך שומרים ושולטים על כמות האוכל הנכנסת לגוף? איך יודעים שאכלנו בדיוק את כמות הקלוריות היומית שהיינו זקוקים לה ותו לא? לצורך העניין הומצאה דיאטת נקודות, שבה מחשבים נקודות לכל מאכל ומקציבים בה מקסימום


לשמור על הדיאטה בחג
האוכל והקלוריות של החגים- תקופת החגים מביאה עימה כמויות אדירות של אוכל בסעודות עם טעמים רבים ומעניינים אשר כולנו ממתינים להן בסבלנות יתרה כל השנה. לכל חג יש את הייחודיות שלו עם האוכל המאפיין אותו ומייחד אותו מהחגים האחרים. האוכל המוגש כמובן שהוא לא תמיד בריא וגוף ולא תמיד דל שומן עבור הסועדים


לרדת במשקל בלי דיאטה
סביר להניח כי מי שמנסה דיאטה אחת – מאחוריו נמצאות דיאטות אחרות שהיו כנראה בלתי מוצלחות – ואולי אפילו דיאטות כאסח מענות, אשר הירידה במשקל הייתה יחסית מהירה, והאותיות הקטנות שהיו כנראה ב


מה אוכלים בגיל המעבר
ככל שאנחנו מתבגרים יותר, כך גם לגופנו יש נטייה יותר להשמנה. השמנה היא כמובן לא תלויה אך ורק בגיל מפני שיש לה גם כל מיני גורמים ואלמנטים גנטיים, כאשר אנשים עם נטייה להשמנה מתאפיינים במאפיינים גנטיים מסוימים, אולם כאשר אנו מגיעים לגיל מסוים, תהליכי חילוף החומרים בגוף מקבלים האטה מסוימת, והדבר מוביל


המשקל נתקע! מה עושים?
במהלך הדיאטה אנו נוהגים לעלות על המשקל לעיתים תכופות, כאשר התוצאות חיוביות הירידה במשקל מעוררת תחושה כייפית וחיובית אך כאשר הירידה במשקל נתקעת זה מבאס ומוריד את המוטיבציה. חשוב להבין כי עצירת המשקל זה דבר טבעי ולעיתים בלתי נפרד מתהליך הדיאטה. לכן חשוב להיאזר בסבלנות ולא להשוות ירידה במשקל בין אנשים


קבוצות דיאטה
תקפות הקיץ היא תמיד התקופה של הדיאטות. החום הכבד של מדינת ישראל בתקופת הקיץ החמה ששיאה מגיע בחודשים יולי ואוגוסט, ועודד הרבה אנשים ללכת לים או לבריכה, להשתזף ולהראות את הגוף לסביבה. גם הבגדים הקצרים המאפיינים את הקיץ, חושפים הרבה מהגוף שלנו. על מנת להרגיש נוח עם הגוף, אנשים רבים


האם קיימים שמנים בריאים
בעוד מחקרים שונים בתחום הכימיה הפיזיקלית הראו כי אדם שאוכל יותר נתון ליותר בגופו ככל שהוא מכניס אליו יותר גורמים שאינו תמיד זקוק להם בכדי לשרוד, הרי שישנם ממצאי מחקר הפוכים שמצאו את ההיפך – שמנים למעשה בריאים יותר מרזים, אולם מה קורה עם התופעה של השמנת יתר? הרי


טיפול בהשמנת יתר
השמנת יתר ידועה כדבר לא בריא אשר מובילה למחלות חמורות. אך כיצד יודעים מדי ההשמנה היא כבר לא בריאה? מחקרים מוכיחים כי ישנם שאינם נמצאים ברמת הסיכון למחלות הנגרמות מהשמנה. ישנם הטוענים כי אנשים הסובלים ממשקל יתר גלויים יותר


עשרה טיפים לירידה במשקל, דיאטה וחיטוב הגוף
מהי המטרה בדיאטה, כן – כזו שרוצים בעיקר להפחית בה במשקל ולהיראות רזים יותר? האם רק להפחית את הקלוריות במאכלים ובשתייה שמכניסים לגוף? האם זו דיאטה שממריצים בה את חילוף החומרים? האם מדובר רק על הכושר ללא שינויי האכילה? בכל מקרה, חשוב מאד לשמור על קו אחיד בדיאטה, שישמר לאורך זמן, ולא רק עד שמגיעים להגשמת היעד


תרופות הרזיה
העולם הופך לחומרי יותר ויותר, אנו יכולים לראות זאת על פי מפת גופנו. אנו אוהבים לצרוך יותר למרות שאנחנו לא בטוחים ומודעים באמת למה שהוא מכיל, אנחנו אוכלים יותר דברים מפני שהם לא משמינים או פשוט מפני שהם זמינים לנו יותר. אוכל שמיותר לגוף עלול לגרום לתופעות לא רצויות כמו למשל מחלות שנגרמות מעודפי


דיאטה לפני חתונה
התקופה שלפני החתונה היא תקופה קריטית, שבדרך כלל קורים בה שינויים פיזיים שנובעים משתי סיבות עיקריות: התרגשות, והרצון להיראות יותר טוב, להרגיש במיטב ביום החתונה – להיראות טוב בכל רגע סביב זמן החתונה, ואולי אפילו כדי להכנס לשמלה או לחליפה המיוחלים. זו הסיבה שרבים פוצחים בדיאטה לפני חתונה, הדיאטה שלפני החתונה היא דיאטה די נוחה למעשה, אם מתחילים אותה בזמן, בעיקר משום


מה צריך לדעת לפני כל דיאטה
רובנו נמצאים בהתמודדות עם דיאטות כמעט כל יום בחיינו, יש האומרים שדיאטה זה דבר ממכר, ברגע שנחספים לדיאטה לראשונה, המוח רק חושב על דיאטות ופיצויים שבגללם הדיאטות נשברות. אז איך נכון להכין את עצמנו לקראת הדיאטה הבאה? איך להכין את הגוף שלנו לשינוי החדש מבלי לפגוע בבריאות שלנו? הנה מספר כללים שחשוב לזכור


איך להתחיל דיאטה ולסיים דיאטה
כיום, דפוסי האכילה במדינות המפותחות שונים מבעבר, אם בעבר לא היה מספיק מזון, הרי שכיום קיים שפה של מזון והפיתויים גדלים מיום ליום. בנוסף, בשנים האחרונות החלה מהפכה תקשורתית אשר מביאה את המזון המפורסם עד לבית, מה שמגביר את המודעות למזון מהיר, חטיפים עתירי קלוריות ועוד. כיום, לילדים יש את המידע


מהו האינדקס הגליקמי וכיצד הוא נמדד
המזון שנכנס לגוף, עובר דרך הושט אל המעי הדק ואז גם לקיבה עובר תהליך של פירוק עד למרכיבים הבסיסיים ביותר. כשמזון מתפרק, המרכיבים שלו עוברים לזרם הדם. האינדקס הגליקמי יראה מהי מהירות הפירוק של המזון בדם עד שהוא הופך לגלוקוז


לרזות כאן ועכשיו
לא תמיד ניתן לשלוט ברעב, אבל אפשר לגרום להרגלי אכילה נכונים, שבעקבותיהם תחושת הרעב משתנה ואפילו מתרחקת מפעם לפעם. לעתים קרובות מדובר בדיאטה עם ליווי אישי. כשישנו ליווי חיצוני, הרבה יותר קל לקבל אמונה, ויש השפעה גדולה יותר כשצריך לתת דין וחשבון למישהו שמפקח על העניין – יש אפקט רב יותר לתהליך.


טיפים לאורח חיים בריא
אחרי החגים מתחדש הכול, הקלישאות הקבועות כבר על כנן והמשפטים השגורים לא יוצאים מהראש ממחר דיאטה, צריך לעבוד קשה כדי להוריד את מה שנכנס ועוד. חלק מהעניין הם מצבי הרוח שמתווספים לעניין תחושת ההתנתקות מהגוף, העייפות, חוסר הריכוז והחולשה. רצוי להקדיש להם תשומת לב, וללכת לבדוק את הדם כצעד ראשון


דיאטה מהירה- זה כדאי?
דיאטות מהירות שמלוות בנטילת כדורים מדכאי תיאבון ודילוג על ארוחות אולי ישיגו תוצאות בזמן קצר אך עשויות לגרום לנזקים בטווח הארוך. אז איך עושים את זה נכון? תהליך ההרזיה בדיאטות הוא לרוב ארוך ואף מייגע. למרות שדיאטה מהירה בה מורידים משקל רב בתקופה קצרה יחסית נראית קוסמת


ספירת קלוריות – האם זה באמת נחוץ?
יש מי שעומד וסופר רכבות, יש מי שסופר מכוניות, ויש מי שאוהב לספור את הקלוריות שנכנסות לגוף. בדרך כלל, יהיו אלו אותם אנשים שמעוניינים להשיל מגופם קילוגרמים רבים. כך, בכל תקופה שמגיעה לאחר החגים, הקטסטרופה מתחילה- התפיחה הקלה בבטן או באזור הישבן עלולה לזעזע אותנו בכל פעם מחדש, אפילו אם זה לא מגיע בהפתעה. כאן מתחיל הלחץ וספירת הקלוריות שרשומות על כל אריזה היא כמו קריאת ספר קדוש. מטיפים לנו


תזונה לאחר לידה
הלידה מביאה עמה ירידה משמעותית בנפח הנוזלים בגוף וגם הדם. הגוף כבר אינו ממחזר חומרים כמו פעם וכמות השתן מתעצמת, יש יותר זיעה ולכן חשים צמא – וישנו קשר ישיר גם לגורמים הורמונאליים בגוף. הרחם מתכווץ, פעילות המעיים מואטת ולכן עלולים להצטבר יותר חמרי מזון בקיבה – ותחושת נפיחות, כאבים, עצירות וטחורים עולים ללוות את


מתי אהיה רזה?
להיות רזה זו לפעמים פריבילגיה אצל אנשים מסוימים, אולם מי שבוחר להשיל ממשקלו קילוגרמים רבים כדי להגיע מצב רזה, זקוק ליד מכוונת כדי לעשות את זה לאט, אבל בטוח. נתונים סטטיסטיים קובעים כי למעלה מחצי מיליון תושבים ישראלים סובלים מהתופעה של השמנת יתר. יכול להיות שזה קשור לתרבות הצריכה ולבזבוז משאבים בעולם


השמנת ילדים, תזונה ופעילות גופנית
בדיחות עצובות רצות כיום לגבי ילדים שעושים כושר מהשולחן של המחשב לשולחן בכיתה, מהשולחן בכיתה לשולחן החוג בערב או לקונסולת המשחקים, מהקונסולה למחשב או לסמארטפון וכן הלאה. ההתנהלות הבלתי מבוקרת הזו לגבי שמירה על הבריאותשלא לדבר על יציבה על הכיסא, כששרירי הגב מתעייפים ביציבה לא נכונה, ולא באים לידי מיצוי


שמירה על איכות ויציבות הדיאטה
אנשים נאחזים בכוחות הנפש על מנת לנצח את הגוף, וזה מה שיכול להסביר למעשה עמידה באורח חיים שונה לגמרי ממה שהיה מוכר עד היום טעימת מטעמים שונים במרקם ובטעם, חלוקת מועדי הארוחות, המינונים השונים של האוכל ועוד. כמו כל דבר כמעט, ההתחלה היא קשה, ולאחר מכן אפשר להתרגל. עד לשלב הזה שבו הכול הופך לשגרה, לוקח משאבים כמו זמן רב


להפוך למאמן תזונתי
מאמנים תזונתיים עוזרים לאנשים רבים להתמודד עם הקושי בלשמור על מצבם הגופני. בעידן בו יש עוד ועוד מסעדות, חטיפים ומוצרים משמינים, אנשים רבים אינם יודעים כיצד לבנות לעצמם תוכנית על מנת שיוכלו לשמור על תזונה בריאה ולשם כך קיימים מאמני התזונה


כמה טיפים לירידה במשקל עבור טבעונים
התזונה הטבעונית מבוססת על מאכלים, שמקורם בצומח כמו זרעים, גרעינים, אגוזים, קטניות, מוצרי דגן ירקות ופירות. אך לצד הטעמים העשירים, שניתן ליצור ממגוון מתכונים יצירתיים, תזונה טבעונית ידועה כ


נמאס לכם כל יום לאכול אותו הדבר? הנה כמה טיפים
גיוון הוא עיקרון נפלא לחיים השומר על עניין, סקרנות ורצון להמשכיות. הדבר נכון גם כאשר מדובר בארוחות הערב שלכם. לגיוון ארוחת הערב ובישול מאכלים שונים וטעימים יתרונות רבים, בניהם: אכילה מכל קבוצות המזון


5 טיפים מנצחים להצלחה עם תזונת הספורט
גם שעות של אימונים בחדר הכושר, לא יולידו לכם תוצאות ללא תזונה נכונה. כשמנסים להבין מהי


איך מכון אסתטיקה לשיניים תורם לאיכות החיים שלכם?
מרפאות השיניים המובילות מציעות כיום תפריט טיפולי אסתטיקה נרחב, השואף להעניק מענה לכל פגם אסתטי בשן.


לקראת הקיץ – סוגי דיאטות שכדאי להכיר
מבלי ששמנו לב, החורף חלף במהירות והקיץ כבר כאן וזה הזמן להתחיל לחשוב על הקילוגרמים המיותרים צברנו בתקופת הקורונה


דיאטה לציפורניים? יש חיה כזאת!


דיאטה בראי הרפואה המשלימה
כיום אין זה סוד שתפריט מאוזן המיטיב עם גופנו, איננו מיועד אך ורק לחיטוב הגוף או הרזיה, אלא גם לשיפור בריאותנו הכללית.


אימוני קורספיט לירידה במשקל
בשנים האחרונות התפתחה שיטת אימון שמקורה בארצות הברית קורספיט, השיטה כוללת אלמנטים מעולם ההתעמלות


טיפים על דיאטות

טיפים לדיאטה נכונה בתקופת החורף
החורף זו התקופה הקשה ביותר להרזות את זה כולנו יודעים ומרגישים. במהלך החורף אנו בדרך כלל מעלים את משקל גופנו ומתקשים לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת. כשהקיץ מגיע, אנחנו מגלים שגופנו השתנה, גדל והתנפח. ישנן כמה סיבות אשר בגינן אנו נוטים להעלות משקל בחורף. בתקופה זו אנו בדרך כלל נוטים להזיע פחות ולעשות הרבה פחות ספורט. המזג אוויר גם בדרך כלל גורם לנו לתחושת רעב ומאיץ את האכילה. הישיבה מול הטלוויזיה  והשעמום גם הם מגבירים את תחושת הרעב.


דיאטה בהיסח דעת

תאוריות הנוגעות לעולם הדיאטות גורסות כי אחד הדרכים הטובים ביותר לרדת במשקל תלויים ביכולת שלנו להסיח את גופנו לחשוב על אוכל ולפנטז על אוכל. מחקרים שנעשו במהלך השנים הוכיחו כי גופנו לא באמת זקוק לאוכל ולמזון כפי שאנו חושבים שאנו צריכים. מוחנו מושפע באופן ישיר מדברים שאנחנו רואים מריחים ושומעים ולכן אנו נוטים לחשוב שאנחנו יותר רעבים ממה שאנחנו באמת.מהי הדיאטה הכי יעילה בעולם? - מחקר מעמיק
מחקר בארהב שנעשה לאחרונה בדק בקרב מאות אנשים שעשו דיאטה מבוקרת ומאוזנת, האם דיאטה אחת עדיפה על דיאטה האחרת. המחקר בדק באופן פרטני האם דיאטת פחמימות יותר יעילה מדיאטת חלבונים או דיאטה דלת שומנים, והאם המטופלים הרגישו הרגשה שונה לאחר כל אחת מהדיאטות שהם עברו


איך לא להשמין בפסח?

אוי פסח, כמה שהחג הזה משמין, כמה שהחג הזה עושה לנו צרות! המצות, הארוחות, הטיולים, החופשות, המסיבות, המטעמים ומה לא. כולם ביחד וכל אחד לחוד בדרך כלל מוסיפים לנו כמה קילוגרמים עודפים ובלתי רצויים. תקופת הפסח יכולה להיות מכשול גדול לגופנו ועל כן חשוב להתכונן אליה מראש. הכנו לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על משקל גופכם בחג הפסח.חרגתם במספר הקלוריות? צאו לריצה לילית!
תפריטי הדיאטה השונים מחייבים אותכם בדרך כלל לעמוד במספר קלוריות מדוד בכל אחד מימי הדיאטה. לעיתים מתבצעת חריגה מעבר למספר הקלוריות שיכולה לעיתים גם לפגוע בדיאטה כולה. מצב של אירוע משפחתי או חתונה, יכול לפגוע בדיאטה.


שתיית מים עוזרת להרזיה

זה ידוע לכל כי גופנו מורכב ברובו ממים וללא מים לא נוכל להמשיך להתקיים. המים הם הבסיס לכל צורות החיים המוכרות כולל האדם והם למעשה מקור החיים. אך כאן ננסה להסביר את היתרונות  שבשתיית מים בתקופת דיאטה. דבר ראשון שחשוב לזכור הוא שבמים אין קלוריות! אנשים רבים משמינים עקב שתיית משקאות מתוקים או מוגזים, גם למשקאות הדיאטטיים יש חסרונות רבים והם יכולים אף לפגוע בבריאות במינון גבוה.איך בוחרים דיאטן?
בחברת השפע המערבית מקרים של בעיות באספקת חלק מאבות המזון אינם קיימים (בשונה מאפריקה לדוגמא שם עדיין מתים בעקבות תת תזונה) אך מקרים של מחלות לב וסכרת שונות כגון בעיות לחץ דם או סתימת עורקים ועוד מחלות שבעקבות השמנת יתר ניתן לחלות מהן או הפרעות אכילה כגון אנורקסיה או בולימיה שהינם תופעה מוכרת ובאמצעות טיפול מקצועי ניתן לתקן את המצב, בישראל כל מי שעוסק בתחום הקליני חייב ללמוד ולקבל תואר B.sc במדעי התזונה. הבוגרים נדרשים לעבור הכשרה מעשית מטעם משרד הבריאות במשך חצי שנה נוספת ללימודים.


איך לשמור על הדיאטה בתקופת החגים?
כל אחד יודע שתקופת החגים זאת שבין ספטמבר לדצמבר היא תקופה שבה אנו מוצאים עצמנו אוכלים ארוחות חג רבות. החל מארוחת ערב ראש השנה ועד לשמונה ימי סופגניות בחנוכה אין דרך להימלט ממפגשים משפחתיים עמוסי אוכל מכל הבא ליד


איך לשמור על הדיאטה בפסח?

חג הפסח הוא החג בו הכי קשה לשמור על הדיאטה, מצות לא באות בחשבון בגלל כמות הקלוריות הרבה ונראה כאילו בלי חמץ אין מה לאכול בבית אך למעשה זהו החג הכי טוב לשמירה על המשקל. העובדה שאסור לאכול לחמים ופסטות בפסח מונעת מאיתנו אכילת פחמימות משמינות ופותחת דלת למציאת תפריטים בריאים יותר.איזו פעילות גופנית מתאימה לי??

לאחר לבטים קשים החלטתם שהיום זה היום ואתם מתחילים בפעילות גופנית . ההחלטה כמובן מצויינת אך חשוב להתאים את הפעילות הגופנית לעצמכם בהתאם למצב הבריאותי, הגופני וכמובן בהתאם להעדפות והרצונות שלכםאיך לשמור על דיאטה בתקופת אבטלה?
כיום ישנה מודעות רבה לאורח חיים בריא וזה משפיע על כל התחומים בחיינו מעשיית ספורט ועד אכילה נכונה ובריאה אשר אינה עתירה בשומנים.


טריקים העוזרים לשמירה על דיאטה
תהליך דיאטה הוא אינו תהליך חד פעמי להורדת משקל שלאחריו ניתן לחזור להרגלים הישנים. זהו תהליך שיש לבצע לאורך כל החיים ולשם כך יש לשנות את הרגלי התזונה ואת צורת המחשבה עד שהדיאטה תחדל מלהיות דיאטה ותהפוך לאורח חיים.


למה להיעזר בדיאטנית?
כיום למרבית בני הנוער יש הפרעות אכילה הנובעות מסיבות שונות ברובן הן קשורות לדימוי עצמי נמוך או לחוסר מודעות לחשיבות של אכילה נכונה.


כיצד עוזרת דיאטה לסכרת נעורים?
סכרת הנעורים היא סוג סכרת הפוגעת באנשים לפני גל 30 והחולים בה חייבים להיות מטופלים בזריקות אינסולין קבועות. הסכרת נוצרת בעקבות ירידה בכמות האינסולין הקיים בגוף, האינסולין הינו הורמון המופרש מהלבלב ותפקידו לפרק את הסוכרים בגוף ולעזור להם להיספג אל תוך התאים


כיצד להוריד כולסטרול?
הכולסטרול הינו מרכיב הנמצא בקרום התא ויש לו תפקיד חשוב בבניית הורמונים, ויטמינים וקרומי התאים. מרבית הכולסטרול נוצר בגוף אך ישנם מזונות כמו בשר, חלב מלא וביצים בהם גם קיים הכולסטרול ואכילה מרובה של מזונות אלו עלול להעלות את רמת הכולסטרול בדם


איך לרדת במשקל מהר?
אנשים רבים חולמים לרדת במשקל, זהו תהליך ארוך בו יש לשנות את הרגלי התזונה ואת אורח החיים וכן תהליך אותו יש לשמר וממנו לא לחזור להרגלים של פעם. תהליך הדיאטה הוא תהליך שיש להקדיש לו זמן וכן לאזור סבלנות עד שמשיגים תוצאות אך לעיתים יש צורך בירידה מהירה יותר במשקל לקראת אירוע או מפגש כלשהו


איך לעשות דיאטה בלי פחממות?
כולנו רוצים לרזות אך הדבר נראה בלתי אפשרי כאשר מזון עתיר פחמימות עומד בינינו לבין המטרה המיוחלת – הרזייה. אפשר לעשות דיאטת בזק, דיאטת פופקורן, דיאטת אשכוליות וכמובן לאוהבי הפחמימות דיאטת לחם כאשר האחרונה הינה אהובה במיוחד בקרב אכלני הפחמימות שכן מה טוב יותר מאכילת פחמימות לאנשים שחוו אכזבה מדיאטות קודמות?, אז זהו שיש דרכים נוספות אל חשש


מהו אוכל מרזה?
כולנו רוצות להוריד ממשקלנו בדיאטה בריאה ובטוחה ולאכול ארוחות מרזות ומאוזנות, אך במבול המידע שקיים בנושא ניתן לעיתים להתבלבל ולהרכיב תפריט שאינו בריא ואף אינו מרזה כלל. יש להדגיש, כי התשובה לכך היא שלא מדובר באוכל שירזה אותך ולהפך, אלא בהרכבת מנות מאוזנות שיביאו אותך למשקל שאליו את מבקשת להגיע


כיצד לעשות דיאטה בזמן הנקה?
הרצון לרזות בתקופה של אחרי הלידה רווחת בקרב רוב הנשים, אם לא בקרב כולן. רבות הן אלו שיחד עם קבלת התואר אימא, מתקשות להתמודד עם מראה גופן החדש ומשתוקקות לחזור למימדים שאפיינו אותן טרם ההריון. עם זאת, החזרה לגזרה המקורית אינה תהליך פשוט כלל, שכן על גופה של האם להגיע לאיזון הורמונלי בכדי שהירידה במשקל תתאפשר. כך, לוקח במרבית הפעמים זמן לא מועט להורדה של אותם קילוגרמים מיותרים, כאשר לעיתים התהליך אורך אף מספר חודשים.


תפריטי דיאטות

תפריט חורף דיאטטי
רוב הישראלים צוברים שומן ומעלים את משקלם בתקופת החורף. תקופת החורף לא מבשרת טוב לאלו הרוצים לרזות. עקב מזג האוויר אנו נוטים לאכול יותר ולעשות פחות ספורט.


תפריט 1250 קלוריות
הכנו לכם תפריט המכיל 1250 קלוריות. תפריט זה יכול להתאים לאשה אשר רוצה להרזות, אך גם לגבר הרוצה להוריד את משקל גופו. התפריט מאוזן ומבוסס על מספר ארוחות ביום. בין היתר תמצאו בתפריט ירקות, פירות, חטיפים, גבינה פחמימות ובשר עוף.


מתכונים לדיאטות

מרק ירקות עשיר
לפניכם מרק עמוס בסיבים תזונתיים, בריא, משביע והכי חשוב מצוין לאלו שעושים דיאטה. שימוש חוזר בו לאורך תקופת הדיאטה יכול לסייע לכם להגיע לתוצאות המירביות. את המרק ניתן לשנות עם הזמן ואף להוסיף לו מרכיבים נוספים על פי הטעם.


פסטה ברוטב עגבניות
הכנו עבוכרם מתכון לפסטה ברוטב עגבניות דלת קלוריות ומלאת טעם עשיר המומלץ במיוחד להכנה תוך כדי תהליך הדיאטה וגם במהלך מסלול השמירה על תזונה נכונה לאחר הדיאטה עצמה. ידוע כי מתכון זה משמש גם ספורטאים ומפורסמים לפני אירועים מיוחדים ורגעים חשובים בחיהם, השילוב בין אוכל מזין ובעל מידת קלוריות נמוכה מתגלה כמנצחמפת אתר | צור קשר